Bugünkü
Takvim

yine çuvalladı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı; Doğan Medya'nın tetikçi yazarı 'ün Hürriyet Gazetesi'nde yayınlanan 'Utan Ey Büyük Adam' başlıklı yazısında Türk Ceza Kanunu'nun 299. maddesi gereği, 'Cumhurbaşkanı'na hakaretten'soruşturma başlatmıştı.Özkök bugünkü yazısında kendisinin ifadeye çağrılmadığı yazsa da aslında gerçeğin öyle olmadığı çok geçmeden anlaşıldı.

  • Güncel
  • 11.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.02.2016 13:56
ABONE OL
Ertuğrul Özkök yine çuvalladı
bugünkü yazsında soruşturma savcısının kendisini ifadeye çağırmadığını ifade daveti almadan hakkında 4 yıl hapis istendiğini iddia etti. Bu bilginin gerçek dışı olduğu ortaya çıktı.

POLİS GAZETEYE TEBLİGAT YAPMIŞ
Soruşturmayı yürüten Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili İdris Kurt'un Ertuğrul Özkök'ü ifadeye çağırmak üzere 4 Eylül 2015'te İstanbul Emniyeti Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne yazı yazdığı, bu şubeden 15 Eylül 2015 günü Hürriyet Gazetesi'ne giden iki polis memurunun da gazete avukatı B. P'ye Özkök'ün ifade vermesi için tebligatta bulunduğu anlaşıldı.

GAZETE AVUKATI TEBLİĞ ALMIŞ
Savcılık dosyasına giren tutanakta Hürriyet Gazetesi avukatı B. P'nin imzası bulunuyor. Tutanakta Özkök'ün 7 gün içinde ifade vermesi gerektiği belirtiliyor. Fakat Özkök'ün bu tebliğe riayet etmemesi dikkat çekiyor.

AVUKAT BİLGİLENDİRMEDİ
SABAH'ın ulaştığı Ertuğrul Özkök avukatın ifade davetini kendisine iletmediğini bildirdi. Daha önce savcılardan telefonla davet aldığını iddia eden Özkök, yurtdışına kısa süreliğine gidip geldiğini belirtti. Tutanağı inceledikten sonra yazısını gerekiyorsa düzelteceğimi kaydetti.


kalan karakter 1000

Misafir Misafir

o nasıl avukatmış acaba usul bilmeyen avukat mı olur? bu doğan gurubunun hiç bir şeyine inanamamak gerek altından bir şey çeviriyor olabilirler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.12.2015 11:45

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.