Bugünkü
Takvim

Başbakan Davutoğlu'ndan inceleme talimatı

, Manisa ve Eskişehir'deki "Paralel yapı" operasyonlarında başörtülü kadınlara kelepçe takılması ve İstanbul Beyoğlu'nda gençlere tokat atılmasıyla ilgili inceleme başlatılması talimatı verdi.

  • Güncel
  • 11.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.11.2015 18:14
ABONE OL
Başbakan Davutoğlu'ndan inceleme talimatı
Başbakanlık yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Davutoğlu, İçişleri Bakanlığına verdiği talimatta "Kamuoyuna yansıyan, güvenlik güçlerinin vatandaşlara uygunsuz yaklaşımı ve yürütülen soruşturmalar çerçevesinde gözaltına alınan vatandaşlara yönelik usullere uygun hareket edilmemesine ilişkin inceleme başlatılmasını" istedi.

Davutoğlu, "Hangi soruşturma kapsamında olursa olsun herkesin kanunda belirtilen usuller çerçevesinde haklarının gözetilmesi konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiğine" dikkati çekti.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.