Bugünkü
Takvim

'' çöpler gani!

Doğu ve Güneydoğu'da halk Selahattin Demirtaş'ın karanlık politikalarına geçit vermedi! 'de de 'nin oyları yüzde 69.8'den yüzde 56.3'e indi. Bunun üzerine HDP'li Hani Belediyesi, cezayı halka kesti. Belediye çöp toplamayı bırakınca ilçenin her yanı çöp yığınları ile çevrildi...

ABONE OL
HDP 'Hani' çöpler gani!
Kaos lobisinin desteklediği 'nin gerçek yüzü ortaya çıktı. Doğu ve Güneydoğu'da halk Selahattin Demirtaş ve ekibini sandıkta bıraktı. Buna tepki gösteren HDP'li belediyeler ise bölge halkına hizmet götürmemeye başladı. 1 Kasım seçimlerinde HDP'nin Diyarbakır'ın Hani İlçesi'ndeki oyları yüzde 69.8'den yüzde 56.3'e indi. HDP'nin yüzde 13'lük oy kaybının faturası ise halka kesildi. HDP'li Belediyesi, ilçede çöp toplamamaya başladı. Başta AK Parti'nin yoğun oy aldığı Gürbüz Mahallesi olmak üzere, 37 bin nüfuslu ilçenin dört bir yanı çöp yığınları ile çevrildi. Etrafa dayanılmaz bir çöp kokusu yayıldı. Halk sağlığını da ciddi ölçüde etkileyen çöp yığınları ve kötü kokuya, vatandaşlar tepki gösterdi. Tüm aramalarına rağmen belediye ekiplerinden gerekli duyarlılığı göremeyen vatandaşlar, çöp dağlarını kendi imkanlarıyla temizlemeye başladı. Biriken çöp yığınları yüzünden çok rahatsız olduklarını ifade eden Engin Kaya adlı vatandaş ise şunları söyledi: "Seçim sonuçlarından sonra HDP faturayı halka kesti. Düşen oyun acısını bizden çıkarıyorlar. Toplanmayan çöplerin kokusundan geçilmiyor. 10 gündür her yer çöp içinde. Belediye temizlemediğinden dolayı çöp yığını oluşmuş durumda. Yetkililerden buradaki çöp yığınlarını bir an önce kaldırmalarını istiyoruz. Çöpten dolayı yaşayamaz duruma geldik."

BAŞKAN VATANDAŞI SUÇLADI
Hani Belediye Başkanı HDP'li Abdurrahman Zorlu ise suçu vatandaşlara attı. Zorlu, "Vatandaş çöpleri kasıtlı olarak atıyor. Belediye olarak yeterli aracımız yok" dedi. Ancak, 1 Kasım öncesine kadar herhangi bir sıkıntı olmayan çöp toplama hizmetlerinde seçimin hemen ardından yaşanan sıkıntı akıllarda soru işareti bıraktı.

Hanili vatandaşlar 1 Kasım'da yüzünü AK Parti'ye döndü. HDP'nin oyu 7 bin 266'ya gerileyip yüzde 56.3 bandına düşerken, AK Parti'nin oyu 2 bin 896'dan 4 bin 632'ye çıktı. Bu rakamı gören HDP'li belediye vatandaştan intikam aldı. Hani'de çöpler toplanmamaya başlandı. İlçenin her yanını çöp sararken vatandaşlar duruma tepki gösterdi.

Ahmet ALTINDİŞ

kalan karakter 1000

yşl. yşl.

inşanlah kürt kardeşlerimiz bu adamların orada yaşayan halk için calışmadıklarını anlamışlardır.dik durun türkiye cuhmuriyeti devleti sizin yanınızda.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 11.11.2015 00:44
yunus yunus

bunlar belediyecilik yapmıyor pkk ya hendek kazmakla meşguller içişleri bakanlığı bunlara müffettiş göndermiyecekmisin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 10.11.2015 13:34
kerem kerem

bir seçim daha barajın altındalar devam edin halk düşmanları kürt düşmanları

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 10.11.2015 12:02
veysiosal veysiosal

hdpvepkkyi-kınıyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 10.11.2015 08:33
Hakan_58 Hakan_58

oy vermesinler...Kürt kardeşlerimiz korkuyla ,tehditle yaşamaya alışmışlar..Biraz yürekli olun arkadaş..Vermeyin bu yahudi işbirlikçi hdp ye oy...Akp ye verseydiniz şimdi oralar çiçek gibi olmuştu...

Aynı Görüşte misiniz?
evet10
hayır0
cevapla 10.11.2015 08:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.