Bugünkü
Takvim

Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama ile görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ABD Başkanı Obama, bu akşam saat 21.30'da bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

  • Güncel
  • 09.11.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 10.11.2015 01:28
ABONE OL
Cumhurbaşkanı Erdoğan Obama ile görüştü
ile ABD Başkanı Barack Obama'nın telefon görüşmesinde, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin görüş teatisinde bulunularak, ılımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve DAEŞ'e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değinildi.

Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, ABD Başkanı Obama'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı aramasıyla gerçekleşen görüşmede, Obama 1 Kasım genel seçimlerinin sonuçlarından dolayı Türk halkını kutladığını ifade etti.

Antalya'da yapılacak G-20 Zirvesi'nin gündem maddelerinin ele alındığı görüşmede, Erdoğan ile Obama, Suriye'deki son gelişmelere ilişkin görüş teatisinde bulundu.

Ilımlı Suriye muhalefetini güçlendirmeye yönelik ortak çabaların artırılmasının ve DAEŞ'e baskının yoğunlaştırılmasının önemine değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Obama, siyasi geçiş süreci de dahil olmak üzere, Suriye'deki çatışmaya müzakere suretiyle bir çözüm bulunması konusunu da değerlendirdi.

Erdoğan ve Obama, görüşmede terör örgütü PKK'nın eylemlerinin son bulması gerektiğini de vurguladı.

kalan karakter 1000

emekli emekli

çoktan dır görüşmüyorlardı hayırdır

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 10.11.2015 11:26
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

Kafasi birazcik calisan herkes bunu Bilir...bu Dünyada...USA onayi veya etkisi bilgisi olmadan,,hic birsey kolay kolay olmaz..arkanda ya Rusya olacak yada USA...eger insallah arkanda Turan birligi olursa...askeri olarak(2500 Km ) Füzeler o Zaman birlikte karar alir..bu iki ülkeye sormadan istedigini yaparsin... bu sun sanda mümkün deyil...bunu hem Amerika hem Rusya engelleme pesinde dogal olarak...muaffak olabileceklermi insallah HAYIR,,bu buna aday ülkerin azmine bagli...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 10.11.2015 07:56

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.