Bugünkü
Takvim

'lıları olarak kullandı

Firari Savcı Öz'ün, nda, 'lılara, lık yapmaları için ne gibi vaatlerde bulunduğu araştırılıyor

  • Güncel
  • 31.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 01:30
ABONE OL
Zekeriya Öz PKK'lıları gizli tanık olarak kullandı
Ergenekon davasının Yargıtay'da görülen temyiz duruşmalarında Paralel Yapı'nın 'lı teröristleri yapıp askerleri suçlatması gündeme geldi. Dava sürecinde gizli tanık yapılan PKK'lılardan bazılarının deşifre olması, Paralel savcıları zor durumda bıraktı. Firari Ergenekon savcısı 'ün başında olduğu Paralel ekip, kirli ilişkilerinin ortaya çıkmasından endişeli. nda Paralel Yapı'nın kumpasını soruşturan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ise PKK'lı gizli tanıklarla ne tür pazarlık yapıldığını inceliyor. Ergenekon davasının temyiz duruşmalarında savunmasını yapan sanıklardan emekli Albay Hasan Atilla Uğur, kendisini sorgulayan paralel savcı Öz'ün gizli tanıklarla kirli ilişkilerine dikkat çekmiş, Ergenekon sanıklarından eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ise asılsız gizli tanık ifadeleriyle suçlandıklarını söylemişti.

KAYITLAR NEDEN İMHA EDİLDİ?
Kamuoyunda "kumpas soruşturması" olarak bilinen bu soruşturmada, gizli tanık Cenk'e ait kayıtların da yok edildiği ortaya çıktı. Gizli tanıkların gerçek kimlik bilgilerinin bulunduğu adli emanetteki gizli tanık kasasında da Cenk'in kimlik bilgileri ile birlikte daha önce Ergenekon savcılarınca alınan ifadesinin tutanakları da bulunamadı. Bu olayın Paralel Yapı ile PKK arasındaki kirli ilişkinin ortaya çıkmasını engellemek için imha edildiği ileri sürülüyor.

Fatih ULAŞ/SABAH

kalan karakter 1000

İsti ŞARE İsti ŞARE

Bu utanmazların yatacak yeri yok.Allah akıl fikir versin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 31.10.2015 09:31

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.