Bugünkü
Takvim

esnafı canından bezdirdi

Kürt asıllı işadamları ve esnafı adeta canından bezdiren ’nın makbuzları, Doğu ve Güney Doğu halkının üzerindeki baskıyı bir kez daha gözler önüne serdi. Konuya Cumhurbaşkanı Erdoğan da dün akşam canlı yayında dikkat çekmişti.

  • Güncel
  • 31.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 13:19
ABONE OL
PKK esnafı canından bezdirdi
Hakkarili esnaf, elindeki makbuzu göstererek, üzerlerindeki baskının sonlandırılmasını istedi. 'yı desteklememesine rağmen ödemek zorunda olduğunu ifade eden esnaf, makbuzun ödenmediği takdirde ölümle tehdit edildiklerini söyledi. İsminin açıklanmasını istemeyen esnaf, örgütün parasız işadamlarından ise örgüte lojistik destek veya eleman teminine zorladıklarını ileri sürdü.

"HPG, HALKIMIZIN SAVUNMA GÜCÜDÜR"
Sözde belgede şu ifadelere yer veriliyor: "Kürt halkının özgürlük ve demokrasi mücadelesinin gücü olan PKK; halkımızın öz iradesidir. Aynı zamanda halkımızın tek kurtuluş umudu ve teminatıdır. Düşman ve her türlü hain-işbirlikçiler karşısında halkımızın bu yüce ve kutsal değerlerini korumak, büyütmek ve daha da yüceltmek halkımızın tarihsel özlemlerini gerçekleştirmek için büyük bir kararlılık ve ölümüne fedai bir ruhla büyük bir direniş içerisinde olan HPG, halkımızın savunma gücüdür. HPG'nin bu görevi başarıyla yerine getirebilmesi için elbette manevi desteğin yanında kimi maddi araç, gereç ve gereksinimlere de ihtiyacı vardır."

İşadamlarının maddi durumlarına göre para istenen ilgili yazıda, "Bildiğiniz gibi hareketimiz çıkışından bugüne dek halkımıza dayanmaktadır. Maddi ve manevi her türlü ihtiyacı da halkımız tarafından karşılanmaktadır. Bu çerçevede sizin de bir Kürt birey ve yurtseveri olarak içinden geçtiğimiz bu topyekUn direniş sürecinde HPG'nin görev ve sorumlulukları karşısında gereken yurtseverlik bilinciyle yaklaşacağınıza ve üzerinize düşenleri büyük bir özveriyle yerine getireceğinize olan inancımız tamdır. Bu temelde sizden istenen 2 bin TL parayı gönüllü şekilde vermek yurtsever Kürt halkına gösterdiğiniz değer ve tutumdur" ifadelerine yer veriliyor.CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN DA KONUYA DEĞİNMİŞTİ

dün akşam A Haber-ATV ortak yayınında "Cumhurbaşkanı Gündem Özel'e konuk oldu. Programda, örgütün haraç politikasına değinen Erdoğan, Doğu'daki kanaat önderlerinden 100 binlerin üzerinden haraç alındığının tespit edildiğini, küçük esnaftan ise yine küçük meblağların haraç adı altında alındığını kaydetti. Erdoğan, haraç ödemeyen esnafların ise ölümle tehdit edildiklerine dikkat çekti.

Öte yandan, TSK'nın yaptığı son operasyonların ardından lojistik ve maddi sorunlarla baş başa kalan örgütün, yardım faaliyetlerini hızlandırmak için yeni hamleler yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

kalan karakter 1000

masal degil gercek masal degil gercek

Bê derpê bigere, stûyê xwe li ber zalim xwar neke.---> Donsuz dolaş fakat boynunu zalimlerin önünde eğme

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır0
cevapla 31.10.2015 18:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.