Bugünkü
Takvim

şimdi de 'cü oldu

40 yıldır Fetullah Gülen ve ekibini örgüt olarak nitelendirip haklarında en ağır yazıları yazan ve bir de örgütü deşifre eden bir kitap yazan Cumhuriyet Gazetesi yazarı , bugün Zaman Gazetesi'ne verdiği görüşle adeta kendini yalanladı.

  • Güncel
  • 31.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 17:20
ABONE OL


1970li yıllardan beri Cumhuriyet Gazetesi'nde Fetullah Gülen ve üyeleri aleyhine yazılar yazan ve sahip olduğu gazeteyi 'Fetullahçı Zaman' diye nitelendirerek aşağılayan sıkı Gülen'ci çıktı. Gülen örgütü hakkında yazdığı yazılar ve kitapla aleyhine onlarca dava açılan Cumhuriyet yazarı Hikmet Çetinkaya, sık sık Fetullahçılar diye nitelediği örgüte bağlı Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı'nın kahvaltısına 2011 yılında giderek "Değiştik, hem ben değiştim, hem de siz" yanıtını vermişti.

GÜLEN ONA HİÇ BEDDUA ETMEMİŞ
Fethullah Gülen'in "Kendisine hiç beddua etmedim" dediği Çetinkaya bugün de Zaman Gazetesi'ne görüş vererek Gülen aşkını ilan etti. İçişleri Bakanlığı'nca hazırlanan bir internet sitesine PKK-KCK, IŞİD, DHKP-C, MLKP gibi eli kanlı terör örgütlerinin elebaşlarının yer aldığı arananlar listesine Gülen'in eklenmesine karşı çıkan Çetinkaya şunları söyledi:

40 YILDIR İZLEMİŞ, GÜLEN HAREKETİ TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİLMİŞ!
"1970'lerden beri Fethullah Gülen'i ve hareketini takip ediyorum, ne Fethullah Gülen'in terörist olduğuna ne de hareketinin terör örgütü olduğuna inanıyorum. Bana Fethullah Gülen, 170 dava açmıştır. Ben hiçbir zaman yazılarımda Gülen Hareketi terör örgütü demedim, diyemem. Ben hukuku, demokrasiyi, insan haklarını savunuyorum."

KENDİ YAZILARI ÇETİNKAYA'YI YALANLIYOR
Yazdığı her yazıda Gülen'in Cumhuriyet karşıtı faaliyetler içinde olduğunu, bu örgütün askeri liselerde ve polis kolejlerinde örgütlendiğini, Gülen'in laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin sona erdirilip yerine teokratik düzenin kuracağını ve okullarında Atatürk'e düşman bir nesil yetiştirildiğini iddia eden Çetinkaya, Gülen tarafından da tekzip yemişti.

"Cumhuriyet Gazetesi'nde 1-9 Mart 2004 Tarihlerinde Hikmet Çetinkaya Tarafından Kaleme Alınan "Fethullah Gülen'in Serüveni" Başlıklı Yazı Dizisine Tekzip" başlığı altında yayınlanan tekzip yazısında Gülen, Çetinkaya'yı asılsız iftiralarda bulunmakla itham etmişti.

FETULLAH GÜLEN'İN SERÜVENİNİ YAZDI, SONRA DA BİAT ETTİ
Bugün örgüte göz kırpan ve onlarla birlikte hareket eden Cumhuriyet yazarı Hikmet Çetinkaya, Gülen aleyhine de Cumhuriyet Kitap yayınlarından çıkan "Fethullah Gülen'in 40 Yıllık Serüveni" isimli bir kitap yayınlamıştı. Çetinkaya kitabında Türkiye siyasetini kökten etkileyen eski imamı bütün karanlık yönleriyle tanıttığını ifade etmişti. Çetinkaya, Gülen'in "küçük dünyası" ile başlayan yapıtına değinip onu "trilyonlarla oynayan", hakkında 100'ün üzerinde dava açılmış olmasına karşın birçok siyasetçiyle ilişkileri açığa çıkan kişi olarak nitelendirip, "Saidi Nursi'nin büyülü amacını iyi bilen, laik, demokratik rejimin altını oymak ve Türkiye'yi 'ılımlı İslam' modeliyle kucaklaştırmak isteyen kişi" olarak görmüştü.

GÜLEN'İ ÖRGÜT OLARAK GÖRMÜŞTÜ
Çetinkaya, Milliyet Gazetesi'ne verdiği bir röportajda da Gülen şeker hastasıyım diyor, doğrudur; kalp hastasıyım diyor, doğrudur ama ABD'de niye yaşıyor? ABD'yi çok sevdiği için yaşamıyor. Orada büyük bir çiftlik alındı, korumalarıyla ve müritleriyle birlikte yaşıyor." demişti. Hikmet Çetinkaya, röportajın devamında Fetullah Gülen'i nasıl bir örgüt olarak gördüğünü de şu cümlelerle ifade etmişti: "1982 Anayasası öncesi Fethullah Gülen'le bir pazarlık yapıldı. "Anayasa'ya evet diyeceksiniz, biz de sizlerin işlerinize göz yumacağız, Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki örgütlenmenizi görmezlikten geleceğiz" sözü verildi. Oysa o tarihte Fethullah Gülen aranıyordu. Bugün devletin hem ANAP döneminde hem de bu dönemde bakanlık koltuğuna oturan, milletvekili seçilen pekçok müridi vardır Fethullah Gülen'in. 1990'lı yılların ortalarında ABD ile kurulan ilişkiyle birlikte bunlar Orta Asya cumhuriyetlerinde korkunç şekilde örgütlendiler."

kalan karakter 1000

efe han efe han

bu ahlak yoksunlarının cumhuriyet vatan millet duyarlılıkları bu kadar.ülkeyi abd işgal etse kendi vatandaşını bırakıp conilerin yanında yer tutar.adamı anlamak için düşüpte göreceksin.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 31.10.2015 21:57
AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

Ne demisler it iti isirmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır0
cevapla 31.10.2015 20:27
metin aslan metin aslan

bu haber de hikmet çetinkaya adını okuyunca baştan inanasım gelmedi ama bu fetoş nasıl bi örgütse eski düşmanlarınıhep can alıcı yerinden yakalıyor.(bence kaset ile)ve bu arkadaşlar fetodan daha fetoşçu oluyorlar.fetoş bile kendini bu kadar çok savunamaz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 31.10.2015 20:12
Dadaş Dadaş

Bu ne yaman çelişki Anne... Dönmeninde böylesine ne denir anne...

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 31.10.2015 19:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.