Bugünkü
Takvim

Doğan Grubu bu yu her yerden kaldırtıyor

Bir anda gündem olan "Türkiye'de Modern, Çağdaş, İlerici, Barışsever ve Aydın Olmanın Yolları" adlı Doğan Grubu tarafından video paylaşım sitelerinde kaldırtıldı. Videonun kaldırılma sebebi ise CNNTürk'ün PKK'yı öven yayını. Cüneyt Özdemir'in "kırmızı fularlı kız" diye CNNTürk ekranlarına çıkardığı PKK'lı teröristin görüntülerine de yer verilen video şu anda YouTube üzerinden izlenemiyor.

  • Güncel
  • 30.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 01:33
ABONE OL
Doğan Grubu bu videoyu her yerden kaldırtıyor
"Sansür" ve "düşünce özgürlüğü" denilince başkalarına söyleyecek söz bırakmayan ve bu uğurda terör faaliyetlerini bile meşru gösteren Doğan Grubu, bugün çok izlenen bir yu internet üzerinden sansürledi.

İşte doğan Grubu'nun YouTube sansürü:


Salih Necdet Atasev isimli gencin ülkedeki Erdoğan düşmanlığını gözler önüne seren çalışması kısa sürede yüz binlerce kez izlendi. Türkiye'de kendini aydın olarak tanımlayan bir kesimin durumunun ironik bir şekilde anlatıldığı videonun Doğan Grubu'nu rahatsız etme sebebi ise Cüneyit Özdemir'in "kırmızı fularlı kız" diye CNNTürk ekranlarına çıkardığı PKK'lı teröristin görüntülerine de yer verilmesi. Terör örgütü güzellemesi yapılan bu yayının internet ortamında gösterilmesini istemeyen Doğan Grubu'nın sansür istediği kendi görüntüleri uzun süre tartışılmıştı.

Salih Necdet Atasev isimli gencin hazırladığı video Doğan Grubu'nun şikayeti üzerine YouTube'dan kaldırıldı.


TAKTİK GÜLEN VİDEOLARINDAN
Benzeri bir sansür çalışması da FETÖ lideri Fetullah Gülen'in beddua ettiği görüntüler için yapılmıştı. Cihan Haber Ajansı, Samanyolu ve Küre TV adına yapılan başvurularla Fethullah Gülen'in isme veya resminin olduğu her video siteden kaldırtılmıştı.

kalan karakter 1000

isa çeçen isa çeçen

Bizde millet olarak doğan grubu gazeteleri almayalım bakalım elmi yaman beymi yaman varmısınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 31.10.2015 14:06
izlenimler izlenimler

Hürriyet ve kankardeşleri Basin Özgürlügü diyordu
Aynisiyla mukabelede bulunun Aydin dogan medyasini yayindan kaldirin

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır1
cevapla 31.10.2015 00:50

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.