Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 30.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 31.10.2015 02:15

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

, Atv- A Haber canlı yayınında Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok'un sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

, A Haber özel yayınında gündeme ilişkin merak edilen soruları yanıtladı...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasından satır başları şöyle:
"1 Kasım Pazar günü önemli bir seçime gidiyor Türkiye. Koalisyonun gerçekleştirilmemesi ve daha sonra konuşulanların dışa vurulması hoş şeyler değildi.

Ankara'daki saldırıyı sadece DAEŞ'e dayayarak, PKK'yı korumak istediler. Bu da PKK'nın siyasi uzantısı partiye yaradı. Saldırıların dış güdümlü olduğu açık.


HDP'NİN YALAN VE İFTİRA KAMPANYASI
ABD'den gelen kampanya ekibi HDP'ye 'yalanı ve iftirayı uzatın' dedi. İstanbul'da büyük bir katılımlı toplantı gerçekleştirdiler. Bunlarda yalan çok rahat konuşuluyor. Anadolu'daki kardeşim de buna inanıyor. Doğu'daki yatırımlarda AB'nin desteği yok.Dağ ile şu anda bunların (Paralel Yapı) görüşmeleri var. Bu da yine yazılı medyada yer aldı. Ve bu görüşmeleri yapanlar 'Burada ne gibi adımları müşterek atabiliriz, medya olarak bize ne gibi görevler düşer', bunların hepsini aralarında görev dağılımını yapıyorlar ve bahsettiğiniz gazeteler, diğerleri de dahil olmak üzere bunu sürdürüyorlar.SALDIRININ HEDEFİ SEÇİMLER

Ankara'daki saldırı 1 Kasım seçim sürecinin ertelenmesine yönelik bir adımdır. Bunu Başsavcılık açıkladı. Kim bilir dosyalar açıldıkça nerelere varılacak. Tweet atanlardan birinin babası Suruç'ta Belediye Başkan Yardımcısı. Ankara Garı'ndaki olay kolektif bir terör eylemidir. İstedikleri gibi tecelli etmedi, milletimiz çok açık gördü. 102 vatandaşımız yaşamını yitirdi."


Esnaftan haraç alıyorlar. Bunlar bu ülkede barıştan bahsediyor. Bu şekilde davrananların barışı ağzına almaya hakları var mı? Batı'da barış diyorlar Doğu'da ise terörle hareket ediyorlar.

"PARALEL YAPI VE PKK İLİŞKİSİ AÇIK ORTADA"
Paralel yapı ve PKK ilişkisi açık ortada. Paralel yapının dini hassasiyetleri kalmadı. Bunların tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ise ihanettir. Bu örgütün tanımı budur. Himmet adı altında söğüşlüyorlar. Burada bunlar, menfaatlerinin gereği neyse onu yaparken acımasız yapıyorlar. Artık bunlarda, yani bunlar işte dini kisve vesaire bunların hiçbiri kalmadı. Geçelim bunları. Şimdi bunların tek şeyi var. Örgüt bu. Ulusal güvenliğimizi tehdit eden legal görünüm altında illegal bir örgütlenmedir. Yaptıkları iş budur."KÜRESEL İHANET ŞEBEKESİ"
Şu anda bakın Amerika'da biliyorsunuz bir hukuk bürosu Robert Amsterdam, çok ciddi verilere ulaşarak, dediler ki 'Bu böyle ulusal bazda bir örgüt değil, uluslararası adeta bir küresel ihanet şebekesi. Ve şimdi oradan yaklaşarak o büro, şimdi dava açıyor. Paralel yapı ciddi manada Amerikan bütçesinden kendine taraftır. Bunu da çok cüzzi bazı rakamlar, senato ve kongre üyelerine verdikleri desteklerle bunları yanlarına çekiyorlar. Bunların çoğunun ABD'e giriş müsadesi yoktur ama şimdi çoğu girebiliyor. FBI konuyla ilgili işi çok sıkı tutuyor. Bunun bir neticesi olacak diye düşünüyorum.


"PATRONLARI KAÇTI GİTTİ! NEDEN KAÇIYORSUN?"
İpek-Koza Grubu'na kayyum atanması noktasında bir araya gelmeyenler orada buluştu. Bunların maksadı farklı. Koza-İpek'in patronu kaçtı gitti. Neden kaçıyorsun? Son günlerde biliyorsunuz yargı bir karar verdi. Kayyum kararı verdi. Şimdi bu kayyum kararıyla ilgili ortaya konulan eylemleri görüyorsunuz. Peki daha önce bu yargı bu ülkede yani bizim Silahlı Kuvvetlerimizden tutunuz da çok farklı mahfiller, çok farklı gazete ve vesaire yazarları, çizerleri içeri attığı zaman bunların hiç sesi çıkıyor muydu?


TUTUKLU GAZETECİ SAYISI
Tutuklu gazeteci sayısı sadece 7. Ama uluslararası rapor yayınlayanlar yalanlarıyla bizi bölmek istiyor.

"657 DEĞİŞMEDİĞİ SÜRECE BU İŞ ÇÖZÜLMEZ"
Ne yazık ki Paralel Yapı, devletin içerisine sızmış virüs gibi. İstihbaratta da var, emniyet istihbarat, milli istihbarat, öbür tarafta emniyet teşkilatı, öbür tarafta Silahlı Kuvvetlerimiz. Bütün bu yerlerin hepsinde bunlar var. Buralardan çok ciddi iletişim sağlamaya devam ediyorlar. Bakanlıkların içerisinde hemen hemen hepsinde var. Bunları A'den Z'ye temizlemek mümkün değil. Her şeyden önce bir defa 657 değiştirilmediği sürece bu iş çözülmez. 657, yani Memurun Muhakemat Kanunu değiştiği andan itibaren burada farklı bir sistem oturtulabilir.MÜLTECİ KRİZİ
Avrupa, mülteci krizinde adeta kıyameti kopardı. Türkiye'nin yaptıkları ise kıyaslanamaz. Sadece İstanbul'da 500 bine yakın mülteci var. Sadece denizde 60 bini aşkın mülteci kurtardık. Başka ülkeler ise 'bırak ölsün' diyor. Nabucco'da AB üzerine düşeni yapmadı.


'KOLTUK' ÜZERİNDEN ALGI YÖNETİMİ
Biz geldiğimizde bu koltuklar çürümeye yüz tutmuştu. Biz orjinal şekline dönüştürdük. Hilal vardı biz ilave etmedik. Biz geldiğimizde bu koltuklar çürümeye yüz tutmuştu. Biz orjinal şekline dönüştürdük. Hilal vardı biz ilave etmedik. İzbeyken kimse sormuyordu. İhya edince, niye ihya ettiniz diyorlar. Eskiden kumarhane olarak kullanılıyordu burası.SURİYE'DE BİR KURTULUŞ SAVAŞI MÜCADELESİ VAR

Katilin savunucusu durumuna düşmek, onu kırmızı halıyla karşılamak diplomaside hoş değil. Suriye'de bir kurtuluş savaşı mücadelesi var. Onlar Suriye'nin şanlı direnişçileridir, kimse onlara terörist diyemez.

TERÖRLE MÜCADELE
Şu anda bizim ülkemizde terörle mücadelede, teröristlerle mücadelede kimse bizden şunu beklemesin. 'Acaba bu operasyonlara ara verilecek mi' Bakın pazar günü sonuç ne olursa olsun. Cumhurbaşkanı olarak bu görevde bulunduğum sürece, nasıl bir tablo çıkar pazar günü bilemem ama Cumhurbaşkanı olarak bu terörle mücadelede benim anayasa amir hükümleri gereği belirlenmiş görevlerim var. Nedir o? Milletin birliği, beraberliği, bütünlüğüdür, devletin bekasıdır. Bunu sonuna kadar sürdürmekte, Silahlı Kuvvetlerimizle birlikte tüm güvenlik güçlerimizle birlikte kararlıyız.

Dağda Kürt insanı değil 2 bini aşkın terörist öldürüldü. Dağdakilere sesleniyorum: Kürt kardeşlerimizin bu ülkeye sadakatini biliyorum ama teröristlerin de ülkemi bölme gayretini biliyorum."MİLLİ BİRLİK VE KARDEŞLİK PROJESİ"
Demokratik Açılım diye başladı, ondan sonra Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi diye devam ettik, daha sonra da Çözüm Süreci'yle bunu taçlandıralım istedik. Karşımızda bir muhatabımız olur diye inandık ama karşımızda bir muhatap yokmuş. Yoksa, o zaman demek ki muhatap olmadığına göre, bunu buzdolabına koymak lazım. Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi'yle yolumuza devam ederiz. Netice aldık, bitti, bittiyse, zaten mesele kalmadı demektir. O zaman da artık noktayı koymuş oluruz. Yani, virgüllere artık diyorum bir son verme noktası gelir. Bundan sonra da artık böyle bir grupla, grupçukla oturup da bu işleri konuşmaya gerek yok. Bundan sonra Çözüm Süreci'yle ilgili muhatabımız, bundan sonra millettir.

"KÜRT KARDEŞLERİM OYUNA SAHİP ÇIKMASI"

Yasin Börü'ye yaptıkları açık bir vicdansızlık. Kürt kardeşlerim oyuna sahip çıkmalı. Eğer istikrar istiyorsak, oyumuzu nereye vereceğimizi bilmemiz gerekiyor.


"SEN KİMSİN HADDİNİ BİL!"

Ne iç savaşı? Buna cesaret eden varsa ortaya çıkar ve gereken cevabı alır. Biz kefenimizi giyerek yol çıktık. Bedelini çok ağır öderler. Cici çocuk olarak programlar yapıyorlar, bazen saz bazen caz veriyorlar. 50 vatandaş öldürülüyor faili ortada. Dürüst ol, Kandil'den ahkam kesme! Sen kimsin haddini bil. Katliam peşindesiniz.

Teröristler, alçaktır ve haindir. Benim Kürt kardeşim ayrıdır. Bunların tek besin kaynağı kan ve kaos.


"SURİYE SINIRINDA CANLI BOMBA YAKALANDI"
İşte bakın bugün gene bu akşam Suriye tarafına kaçarken yakalananlar var, canlı bomba. Üzerlerinde 7 kilo TNT. Bunlarla beraber yakalandılar. Kim bilir nerede yapacaklardı, seçim öncesi. Bunları biz yakından takip ediyoruz."


kalan karakter 1000

masal degil gercek masal degil gercek

REISDEN istedikleri --> IMF DÜMENIYLE yönetilmemiz
NAVIGATORLARI KEMAL DERVIS kerametiyle Borc Denizinde yüzmemizi
KAOS calkantilari ile KRIZ Dalgalariyla Boyulmamizi istiyorlardi Başaramadilar
GÜNEYDEKI KORSAN Ülke adina GEMIYI batirmak icin Terör ile ataga gectiler
isyana kalkiştilar. Başaramadilar
sindik bu KORSAN TAIFESINI Dervişleriyle, Kokarca Hocalariyla Katir Localariyla
Dogan Eşegiyle sagili inekleriyle beraber en kisa zamanda yakalarindan pacalarindan tutup PIRANYALARA yem yapmak lazim . Piranyalar da kim derseniz Gayet basit
Kafayi calistirin GEZIYE cikan soytarilarin önüne atin Mümkün degil piranyalar onlarla beraber diyorsanin yaniliyorsunuz, Kokarca itin, Nede Pijamali Esegin
Ne DON nede CEKETI kalir Nede Pijamasi kalir Entel Dantel GEZIYE cikan
piranyalari araklayin

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 31.10.2015 11:09
Vatan sever Vatan sever

Böyle cumhurbaskani türkiyeye bir daha gelmez Adam gibi Adam elinize vicdaninaza koyun türkiye nerden nereye geldi artik dünyada Made in Türkey var
Bu kadar icden ve disdan hainliklere ragmen

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır2
cevapla 30.10.2015 22:22

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.