Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 29.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 29.10.2015 03:08
ABONE OL

Selo

CHP ve MHP'li vekillerin ardından Eş Genel Başkanı Demirtaş da 'daki eylemcilere siper olarak Yapı'ya açık destek verdi

Paralel Selo
Teröre finansman sağladığı gerekçesiyle eylül başında MASAK tarafından operasyon düzenlenen İpek ve 22 şirketine önceki gün Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talebi ile kayyum atanmasına karar verilmişti. Karar sonrası kayyumlar dün sabah İpek Medya Grubu'nun Bugün, Kanaltürk televizyonlarının da içinde olduğu Mecidiyeköy'deki binasına geldi. Ancak resmi görevliler içeri girmekte zorlandı. İçeri alınmayan görevliler polis eşliğinde binaya girdi.

PARALEL'E AÇIK DESTEK

CHP'li vekiller Mahmut Tanal, Barış Yarkadaş ve Eren Erdem protestolarda yer aldı. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş, ardından da Eş Genel Başkanı olay yerine geldi. Bugüne kadar Yapı ile ilişkilerinde renk vermemeye çalışan Demirtaş, Kanaltürk'te katıldığı canlı yayın ve binadan çıkışında yaptığı açıklamayla Fetullahçı Terör Örgütü'ne ilk kez açık açık destek verdi. Bu arada bina önündeki protestoların en dikkat çeken bir başka yönü göstericilerin gazete muhabirlerince organize edilmesi oldu. Bugün muhabirlerinden Kamil Maman'ın göstericileri yönlendirmesi dikkatlerden kaçmadı. Maman'ın da aralarında olduğu polise mukavemet eden 5 kişi gözaltına alındı.

SAVCILIK SORUŞTURMA AÇTI
İstanbul
Cumhuriyet Başsavcılığı, İpek Medya Grubu'nun Mecidiyeköy'deki binası önünde, şirketlere kayyum atanmasına ilişkin yapılan eylemlerle ilgili "görevliye direnme, görevi yaptırmama ve suç işlemeye tahrik" suçlarından soruşturma başlattı.

KAYYUMA İŞ YAPTIRMIYORLAR
Koza İpek Holding ve şirketlerine atanan kayyumlardan Ümit Önal, işlerini yapmak istediklerini ancak direnişle karşılaştıklarını söyledi. Önal, yayın odalarına, kumanda masalarına, balkonlara, pencerelere canlı yayına anında bağlanacak kameralar kurulduğunu belirterek kendilerinin zorla yayını devralacakları algısı oluşturmaya çalışıldığını açıkladı.

KOZA'YA KAYYUM DOĞAN'I ÜZDÜ
Koza
-İpek Holding yönetimine kayyum atanması kararı Doğan Grubu'nu üzdü. Aydın Doğan'ın Hürriyet gazetesi, Ankara ve İstanbul'da holding binaları önünde eylem yapan, polise mukavemet eden grubu görmezden geldi. Gazetenin konuyla ilgili hazırlanan başyazısında ise paralel örgüte finansal destek sağlayan şirkete yapılan müdahalenin, atamanın kaygı verici olduğu yer aldı.

SABAH