Bugünkü
Takvim

Kemalist Çölaşan 'ye oy istedi

'nin Ulusalcı-Kemalist yazarı , bugünkü köşesinde bir zamanlar en ağır hakaretleri ettiği 'ye destek istedi. Bununla yetinmeyen Çölaşan, AK Parti'ye karşı herkesi 'ye oy vermeye çağırdı. Çölaşan yaklaşık 5 ay önce yine aynı gazetede yazdığı köşe yazısında ise HDP'ye oy vermeyin uyarısı yapmıştı.

  • Güncel
  • 29.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 29.10.2015 14:37
ABONE OL
Kemalist Çölaşan HDP'ye oy istedi
'ye verdiği medya desteği ile bilinen 'nin köşe yazarı Ulusalcı-Kemalist bugünkü "Şimdi cemaati savunma zamanı" başlık köşe yazısında açık açık FETÖ'ye destek olunmasını istedi. Bununla da yetinmeyen Çölaşan, 'ye destek için oy verilmesi gerektiğini ve Kemalistlerin de HDP'ye neden destek vermesi gerektiğini en ince ayrıntısına kadar anlattı. Çölaşan yazısını HDP'nin barajı aşmaması durumunda da ülkede kanlı terör olaylarının olacağı tehdidiyle sonlandırdı. 31 Mayıs'ta yazdığı 'HDP gerçekleri' başlıklı köşe yazısında ise HDP'ye oy vermeme çağrısında bulunan Çölaşan, 'Ya MHP'ye ya da CHP'ye verin' demişti. Yazısında Kemalist seçmene 'HDP'ye oy vermeyin' diyen Çölaşan, 'HDP'nin barajı aştığı takdirde özerklik isteyeceğini' söylemişti. Çölaşan'ın bu 'U' dönüşü sosyal medyada çok konuşuldu.

İşte o Çölaşan'ın yazısındaki skandal bölümler:

HDP BARAJI AŞTI, AKP İKTİDAR OLAMADI
HDP 7 Haziran seçiminde yüzde 10 barajını aşıp Meclis'e 80 milletvekili soktu. Bu 80 milletvekilinin neredeyse tamamı Güneydoğu'da AKP'den alındı ve iktidar partisi Meclis'te azınlığa düşmüş oldu. Ülkede acayip bir rüzgar esiyordu… "HDP'ye oy verin… Barajı aşsın ki AKP tek başına iktidar olamasın." İnce hesaplar yapıldı, büyük bir kumar oynandı ve tuttu..

KEMALİSTLER BİLE HDP'YE OY VERDİ
Ülkemizin bölünmez bütünlüğünün, laik ve demokratik Cumhuriyet'in, Atatürk ilke ve devrimlerinin en büyük savunucusu olan, bazılarını benim de bire bir tanıdığım nice insanlar sandık başına bu hesapla gidip oylarını HDP'ye verdiler. Peki şimdi, bu seçimde ne olacak? Eğer aynı süreç 1 Kasım günü de gerçekleşir, Doğu ve Güneydoğu'yu, ama özellikle de Güneydoğu'yu HDP silmece kazanırsa, gökten ilahlar bile inse AKP'yi kurtarmak mümkün olmaz. Dolayısıyla, bu seçimde de AKP'nin en büyük rakibi (istesek de istemezsek de) HDP'dir.

HDP BARAJI AŞAMAZSA KANLI TERÖR OLAYLARI OLUR
Burada bir cümlelik bir parantez açıyorum: (HDP yüzde 10'u geçemezse, korkarım ki başta Güneydoğu olmak üzere ülkenin pek çok yerinde kanlı olaylar çıkar ve terör çok canlar alır.)

Çölaşan kendindeki U dönüşüne kandisi bile inanamadı: "Bazen kendi kendime düşünürken, ya da arkadaşlarla konuşurken konu hep aynı yere geliyor!..

"Ne günlere kaldık!.. Eskiden iktidarın tetikçisi ve taşeronu olan cemaatle kavgalı idik. Şimdi bunca haksızlığa uğrayınca onların yanında yer almak, onları savunmak durumunda kalıyoruz.
Apo'nun uzantısı olan HDP'den nefret ederdik. Şimdi AKP'nin elinden iktidarı söküp alma görevi adeta onlara verildi ve biz HDP'nin yüzde 10 barajını aşmasını dilemeye başladık!"

kalan karakter 1000

rüştü rüştü

şerefsizler atatürk e kurban olsun .atatürk milletini severdi bunlar satan hain ve yahudi dölü....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 30.10.2015 03:59
ercişli kürt ercişli kürt

çölaşan içkiyi fazla kaçırmışmı yoksa bunamışmı bence altına kaçırmış mini etek giymiş ondan olabilir azıcık üşütmüş gönderin mini etekçi fetonun yanına

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 30.10.2015 01:59
ömerr ömerr

ulan şerefsiz deccalın uşağı belliki korkun büyük. fakat.bak ne güzel kafana göre bu ülke aleyhin de her şey yazıyorsun her türlü naneyi yiyor hakaretler ediyorsun bir şey diyende yok...birde utanmadan sıkılmadan basın özgürlüğü ve hukuk un olmadığını da söylüyorsun.peki oy istediğin şerefsizler gelirse bu kadar rahat olurmusun serefsizden kastım hadep ama sen zaten bunların adamısın değilmi seni gidi yalancı cumhuriyetçi seni..senin için türkiye falan söz konusu değil..bir karışıklık olsa senin gibi deccal takımı soluğu ya rusyada ya israilde alır. sen kiiiiiiim vatan kim......

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 30.10.2015 00:32
bayraktar bayraktar

BİLMEM KİMLERİN ŞEYİYLE GERDEĞE GİRMEKTEN ÇEKİNMEYEN AHLAKLI!!!! ADAM.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 29.10.2015 23:40
vatansever vatansever

BU ADAM TAM BİR PİSLİK.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 29.10.2015 22:53

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.