Bugünkü
Takvim

Şakirtlere evini sattırıp kendi paralarını çektiler

Tabanını “ Okçular tepesidir sakın terketmeyin" diye gazlayan FETÖ'nün kodaman abilerinin Bank Asya'daki paralarını çoktan çektikleri ortaya çıktı.

  • Güncel
  • 28.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2015 11:44
ABONE OL
Şakirtlere evini sattırıp kendi paralarını çektiler
Koza-İpek Holding'in takibe alınmasıyla birlikte Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sır gibi sakladığı mali oyunları da deşifre oldu. Örgüt himmet adı altında topladığı paraları Akın İpek'in sahibi olduğu Koza-İpek Holding'in kasasında tuttuğu ve parayı paravan şirketlerle de akladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine savcılık tarafından şirkete kayyum atanması paralel ihanet şebekesini ayağa kaldırdı. Her olayda tabanını kullanan paralel örgütün kodaman abileri yine kadınların eline cevşen, gençlerin eline 'özgür basın susturulamaz' dövizleri vererek şirket önüne yolladı.TABANI KANDIRIP KENDİLERİ PARALARINI ÇEKTİLER
Daha önce de 17-25 Aralık soruşturmasına ilişkin davanın görüldüğü gün tabanını adalet sarayının önüne yığan, hakkında çıkan karar sonrası banka önünde kadınlara cevşen okutan, "Bank Asya Okçular tepesidir sakın terketmeyin" diye gazlayıp, cemaat üyelerine evini, arabasını sattıran kodaman abilerin Bank Asya'dan paralarını çoktan çektikleri ortaya çıktı.

Onlardan biri olan , Bank Asya'ya el konulma ihtimalinin ortaya çıktığı 2014 sonundan itibaren "1 TL de olsa Bank Asya'ya yatırın. #seninleyizbankasya" diye tweetler atarken aynı dönemde kendisinin ve eşinin hesaplarındaki paraları çektiği ortaya çıktı.

Bu duruma özet olarak sosyal medyada dolaşan görsel paylaşım rekoru kırıyor:
KENDİNİN VE EŞİNİN HESABINDAN 5 MİLYON ÇEKTİ
Hakan Şükür, 17 Aralık'tan beş gün sonra 22 Aralık'ta saat 17.53'te eşi Beyda Şükür Bank Asya/Asya Katılım Bankası A.Ş.'deki hesabından 1 milyon 778 bin TL nakit çektirdi. Örgütün kandırdığı insanlar yastık altındaki bilezik paralarını Bank Asya'ya yatırmaya çalışırken Şükür ailesi iki hesaptan çıkan toplam 5 milyon 352 bin 936 TL'lerini çoktan çekmişti bile. Mudilerin bankaya para yatırmaları sayesinde yüksek meblağlı para çıkışları için gereken nakit tedariki de bu şekilde sağlanmış oldu. Mudiler ise para çekmek için gezdikleri şubelerden paralarını çekemediler. Şükür'ün hesabından para çektiği dönemlerde Bank Asya'ya el konulacağı ekonomi bürokrasisinde konuşuluyordu.

PARALEL ŞİRKETLER PARALARINI ÇEKTİ
Aynı da paralel örgüte bağlı diğer şirketler de Hakan Şükür gibi Bank Asya'dan paralarını çekti. İşte Bank Asya hesaplarının mali incelemesinden çıkan 1 Kasım 2014-15 Şubat 2015 arasındaki 1 milyon 500 TL üzeri para çıkışı hareketleri;

-Zaman gazetesi eski imtiyaz sahibi Ali Akbulut 21 Ocak 2015'te 4 milyon TL çekti.

-Paralel Yapı'ya yakın NT Kitap Kırtasiye 17 Kasım 2014'te 1 milyon 600 bin TL'yi Alternatifbank'taki bir hesaba gönderdi. Türkiye Finans Katılım'a da 10 gün sonra milyon 585 bin TL'lik EFT işlemi yapıldı.

-Kaynak Holding 20 Kasım 2014'te Yapı Kredi Bankası'ndaki hesabına 2 milyon 100 bin TL'lik EFT işlemi yaptı. Asya Yatırım Menkul Değerler aynı tarihte Halk Bankası'na 3 milyon 400 bin TL aktardı. Kaynak Holding'in Sürat Kargo Lojistik firması 3 Aralık 2014'te 2 milyon 430 bin TL'lik EFT işlemi yaptı.

-Fatih Üniversitesi, 27 Kasım 2014'te Ziraat Bankası Ambarlı şubesindeki hesaba Bank Asya'dan 2 milyon 504 bin liralık çek işlemi yaptı.

-İşadamı Ahmet Said Kavurmacı'nın 4 milyon 116 bin TL, bankanın Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çelik'in de Bank Asya'dan yüksek meblağ para çektikleri görüldü.

kalan karakter 1000

AY ve YILDIZ AY ve YILDIZ

Uyan be benim saf temiz kardeslerim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.10.2015 22:19
adil adil

Bu şakirtler buna ne kılıf uyduracaklar. bak sen işe sana ev sat diyor kendisi parasını çekiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 28.10.2015 20:45
hasan hasan

rabbim oradaki (tabandaki) saf ve temiz kardeşlerime doğru yolu göstersin inşaallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet40
hayır4
cevapla 28.10.2015 12:33
alix alix

cemaatin tabanındaki hiç bir şeyden haberi olmayan kardeşler lütfen uyanın artık. Siz Allah rızası için çırpınırken tepedeki şahinler sizleri umursamıyor. Onlar gününü gün ediyor. tabandakileri kimse kaale almıyor ve acımıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet45
hayır4
cevapla 28.10.2015 11:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.