Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2015 12:40

Demirtaş haddini aştı

Türkiye’nin Suriye’de “kırmızı çizgimiz” dediği Fırat’a sızmaya çalışan ’yi vurması Demirtaş'ın zoruna gitti. Teröristleri koruyan Eş Genel Başkanı Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'na ağır hakaretlerde bulundu.

Demirtaş haddini aştı
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları, Türkiye'nin "Güvenli Bölge" olarak adlandırdığı Suriye kuzeyindeki "Cerablus-Azez arasında kalan bölgeye" sızma girişiminde bulunan örgütün silahlı kolu 'yi vurdu. Başbakan Davutoğlu, bu gelişmleri canlı yayında açıkladı.

DEMİRTAŞ ÇILDIRDI
Türkiye'nin PKK'nın Suriye kolu olan YPG'yi vurması Halkların Demokratik Partisi () Eş Genel Başkanı 'ı adeta çıldırttı. Terör örgütü YPG'yi savunan Demirtaş "Davutoğlu'nun orada DAİŞ'i tehdit olarak görmek yerine PYD'yi görmesi de onun utancıdır" ifadelerini kullandı. Terör örgütü PYD'nin Türkiye'ye hiçbir tehdit gerçekleştürmediğini savunan Demirtaş, YPG Fırat'ın ötesine geçeceğini ileri sürdü.

YİNE HADDİNİ AŞTI
YPG'nin vurulmasına çıldıran Demirtaş, Başbakan Davutoğlu'na açıklamaları üzerinden hakaret etti. Haddini aşan Demirtaş "Yok Fırat'ın diğer yakasına geçemezmiş. Geçecek Davutoğlu. Bak YPG Fırat'ın ötesine geçecek ve sen de suyun bu tarafından mal mal bakacaksın" ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE İKİ KEZ VURDU
Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bağlı savaş uçakları, Türkiye'nin "Güvenli Bölge" olarak adlandırdığı Suriye kuzeyindeki "Cerablus-Azez arasında kalan bölgeye" sızma girişiminde bulunan örgütün silahlı kolu YPG'yi vurdu. Geçtiğimiz Cumartesi günü PYD'li silahlı güçlerin bulunduğu iki bot, Fırat Nehri'ni geçmeye çalışırken, Türk Hava Kuvvetleri tarafından tespit edildi. Botun silahlı olduğu ve Cerablus'a doğru sızma aşamasında olduğu belirlenince etkisiz hale getirme kararı alındı.

Bunun üzerine sınırda devriye görevinde olan jetlere vur emri verildi. Jetler aldıkları emir üzerine YPG güçlerini iki kez havadan vurdu. İlki geçtiğimiz cumartesi günü gerçekleşen bombalamada, Tel Abyad'ın Türkiye sınırına yakın YPG mevzileri bombalandı. 25 Ekim Pazar günü Türk savaş uçakları, ikinci kez havalanarak YPG mevzilerini tekrar bombaladı.

kalan karakter 1000

SADİ SADİ

KENDİ,NE GEL SELAHATTİN LAFLARINA DİKKAT ET SONUN YAKLAŞIYOR 1 KASIMDAN SONRA DOKUNULMAZLIĞIN KALKIYOR SİLAHLI KUVVETLER TABİKİ VURACAK KOKUNUZU KAZIYACAKLAR

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 29.10.2015 00:08
SABAH SABAH

PKK YPG PYD,YPG YJP NE VARSA GOZLRRININ YASINA BAKMAYN VURUN INDIRIN...

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.10.2015 19:33
murat murat

selo ne oldu canın çok mu acıdı daha dur bu bir başlangıç tük ordusu daha gücünü göstermedi

Aynı Görüşte misiniz?
evet11
hayır0
cevapla 28.10.2015 17:03
vatan vatan

vatan hainligi hiç bir zaman bu kadar ayyuka çıkmamıştı adından utan

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 28.10.2015 16:26
savaş pınargil savaş pınargil

kandili patlattık sen nasıl baktın selocan

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 28.10.2015 16:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.