Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 28.10.2015 13:24
ABONE OL

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

'nde halka özel verilen nda konuştu.

Cumhuriyet öyle bir şeydir ki...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 'nde ilk kez sivil katılımlı bir resepsiyon verdi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
Bu coğrafyadaki bin yıllık varlığımızın her döneminde olduğu gibi, Cumhuriyet döneminde de ülkemizin bütünlüğünü, şehitlerimizin canları, gazilerimizin fedakarlıklarıyla ayakta tutuyoruz. Tüm şehitlerimizi rahmetle yad ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Mekanları inşallah cennet olsun.

Bu yıl Osmanlı Devleti'nin kuruluşunun, 716. yıldönümü, aynı zamanda Anadolu Selçuklı Devleti'nin kuruluşu'nun 940. yıldönümünü ifa ediyoruz.

"CUMHURİYET ÖYLE BİR ŞEYDİR Kİ..."
Kendini köklerinden koparmak isteyenlere karşı içlerinden çıkanı destekleyerek milletimiz kararını ortaya koymuştur. Eski milli eğitim bakanlarından rahmetli Tahsin Bangıoğlu, tek parti döneminde bir Cumhuriyet Bayramı'nda konuşma yapar. Selamlamadan sonra konuşmaya 'Cumhuriyet öyle bir şeydir ki..' diye başlar. Fakat devamını getiremez. Rahmetli Bangıoğlu, sözünün devamına şu şekilde devam etmek zorunda kalır 'Cumhuriyet öyle bir şeydir ki tadından yenmez'.

Yarın ki törende, aynı orkestra kendi kültürümüzün bir yorumu olan Ulvi Cemal Erkin'in Köçekçesi'ni icra edecek. Kılık kıyafeti ile kültürü, müziği ile tanımadıkları bir millet modeli dışındakileri yok saydılar.

"CUMHURBAŞKANLIĞI VATANDAŞLARIN AĞIRLANDIĞI YERDİR"
Şurası hep altın kaplı bakın görüyorsunuz. Şu gördüğünüz sarımsı renkler var ya onu hep altın zannediyorlar. Biliyorsunuz kullandığımız klozetler de hep altın kaplama. Geçmişte Cumhurbaşkanlığı makamı sadece belirli kişilerin girdiği bir yerdi. Ancak şimdi Türkiye'nin her yerinden vatandaşların geldiği, ağırlandığı bir yerdir.

DARBECİLERİ SİNDİRENLER, HALKIN SEÇTİĞİNE TAHAMMÜL EDEMİYOR
Cumhurbaşkanlığı makamında darbecilerin oturmasını içlerine sindirenler, şimdi halkın oylarıyla koltuğa gelen birinin oturmasına tahammül edemiyorlar. Bunların ne demokrasiye inançları var, ne de halkın fikirlerine saygıları var. Cumhuriyetimizin 80 yılda yapılanlarla, son 12 yılda yapılanları karşılaştırdığımızda kimin daha istismarcı olduğu ortaya çıkacaktır.