Bugünkü
Takvim

CHP'ye saldıran şahıs CHP'li çıktı

önünde ateş açılması olayına ilişkin1 kişi gözaltına alındı. Söz konusu kişinin daha önce CHP'li vekillerle Meclis'te basın toplantısı düzenlediği öğrenildi.

  • Güncel
  • 28.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 28.10.2015 10:43
ABONE OL
CHP'ye saldıran şahıs CHP'li çıktı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi önünde ateş açılması ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahsın kimliği ise şoke etti. 'nin bulunduğu sokaktaki kamera kayıtlarını inceleyen polis, saldırıyı düzenleyen şahsın Hacı Ali Hamurcu olduğunu belirledi ve Hamurcu dün akşam gözaltına alındı.

Hacı Ali Hamurcu, daha önce CHP ile ilgili bir çok olayda gündeme gelmişti. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve o dönemin Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye yönelik iddialarla ilgili kitabın yazarı Hacı Ali Hamurcu, yıllar sonra itiraflarda bulunarak, bu suçlamaları CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla yaptığını ileri sürmüştü. Hamurcu, Kılıçdaroğlu'nun bu iş için vaat ettiği parayı da ödemediğini de iddia etmişti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve o dönemin Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki'ye yönelik yolsuzluk iddialarında bulunmuştu. Kılıçdaroğlu, bu suçlamalarına "değerli bir vatandaş" olarak dile getirdiği Hacı Ali Hamurcu'nun iddialarını dayanak göstermişti.

"KILIÇDAROĞLU'NUN TALİMATIYLA YAZDIM"
Hamurcu, yayınlanan kitabıyla ilgili olarak yargılandığı mahkemeye sunduğu yazılı ifadesinde, Mehmet Özhaseki'ye yönelik suçlamaların yer aldığı kitabı Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile yazdığını itiraf edip, kendisine para ödeneceğini sözünü veren CHP ve Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun söz verdiği vaatleri yerine getirmediğini öne sürerek, Kılıçdaroğlu tarafından dolandırıldığını söylemişti.

CHP Milletvekilleri Şevki Kulkuloğlu, Atilla Kart ve Ömer Süha Aldan 10 Ocak 2013'te dolandırıcılık suçundan 5 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olan Hacı Ali Hamurcu ile birlikte TBMM'de basın toplantısı düzenleyerek, Hamurcu'nun yolsuzlukları anlatan bir kitap yazdığını duyurmuşlardı. Basın toplantısından bir süre sonra "Belgelerle Yolsuzluğun Şeytan Üçgeni" adlı kitap yayınladı.

"BANA KİTAPTAN 3-4 TRİLYON KAZANIRSIN DEDİLER"

Hacı Ali Hamurcu kendisi hakkında açılan dava sürerken, Kayseri 2. Asliye Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na kendi el yazısı ve imzası ile bir ifade verdi. İfadesinde davaya neden olan kitabı aslında kendisinin yazmadığını belirten Hacı Ali Hamurcu, kitabın bizzat Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla yazılıp basıldığını söyledi. CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuoğlu'nun bu kitaptan 3-4 trilyon lira kazanabileceğini söylemesi üzerine 'evet' demek zorunda kaldığını belirten Hamurcu, "10 Ocak 2013 Perşembe günü Şevki Kulkuloğlu ile birlikte Ankara'ya gittik. Şevki Kulkuloğlu ve genel başkanlarının görevlendirdiği iki milletvekili ile TBMM'de basının karşısına çıktık. Elime bir not verdiler, ben de okudum. Kitabın çıkacağını söyledim. Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı ile bir milletvekili ve ANKA Ajansın sahibi Kemal Kılıçdaroğlu'nun Basın Danışmanı Veli Özdemir kitabın basımı için hazırlığa başladılar. Hatta Kemal Kılıçdaroğlu bir cenaze dolayısıyla Kayseri'ye geldiğinde kitabın basım işinin hızlandığını, çıktığında 100 bin tane kendisinin alacağını söylemişti. Kitabın basım masraflarını da onlar karşıladı. Burada ben kandırıldım. Kitapla ilgili söz verdikleri ödemeyi de yapmadılar. İhtarname çektik cevap vermediler. Kitabın, hakkımda dava açılmasına neden olan kısımlarını bilgim dışında ekledikleri için de davacıyım. Benim mağduriyetimden faydalanıp beni kullandılar, kandırdılar, dolandırdılar" dedi.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK

kalan karakter 1000

savaş pınargil savaş pınargil

yazıklar olsun daha ne yazayım sıkıldık da

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 28.10.2015 16:17
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

magdur edebiyati yapmak iicn nelere bas vuruyorlar...secim yakin..ya....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 28.10.2015 14:28
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

ne bekliyordunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 28.10.2015 14:15
kemal koc kemal koc

gerçekten acınası halleri var iki işidli gönderip chp yi toptan uçursalardı daha iyi olurdu chp derdi diye bir şey kalmazdı

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır5
cevapla 28.10.2015 12:53
Vatansever Vatansever

Kendileri kazdiklari kuyuya dustuler. Halkida dusurmek istiyorlar malesef yaniliyorsunuz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır4
cevapla 28.10.2015 11:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.