Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 28.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 28.10.2015 02:51

"5. parti 'den çıkar"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Beyaz TV'de gündeme ilişkin önemli mesajlar verdi...

5. parti MHP'den çıkar
Gündem Özel programına konuk olan 'nun açıklamasından satır başları şu şekilde:

'► Siyasi partiler iktidara gelmek için çalışır. Yoksa siyasetin tadı kalmaz. İnşallah tek parti iktidarını bu sefer elde edeceğiz. Diğer partilerin hükümet kurma iradesi de yok halk karşısında itibarı da yok. Kurban Bayramı'nda da Cumhuriyet Bayramı'nda da Diyarbakır'dayım.

► Bahçeli'yi hayırdan, 'havet'e, daha sonra da evete nasıl çevireceğiz. Koalisyon müzakereleri zor. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, nezaketsiz bir tutumla 'açıklarım' diye tehdit ediyor. Söylesinler, açıkça söylüyorum. Güven sarsılması var.

► Türkiye, üçüncü i görmeyecek. Biz tek parti iktidarı kurmaya geliyoruz. 7 Haziran'dan sonra Bahçeli, 'hayır' demeseydi kurulurdu, Kılıçdaroğlu '13 yılı onarım hükümeti' demeseydi kuracaktık. zaten, terörle kurdukları iş birliği sebebiyle denklem dışı kaldı.

► Hedefimiz ve çabamız tek parti hükümeti kurmaya yönelik. Hükümet olamayacaksanız, siyaset neden yaparsınız?

► 5. parti meselesi, Bahçeli'nin dikkat dağıtmak için yapmış olduğu çocukça manevra. 'de kendi partisi içindeki söz konusu dağılmadan dolayı 5. parti oradan çıkar.

► Ankara'daki terör saldırısı, 'ye yarar mı? Bu bir kaos ortamı. İktidara yakın olan biziz. Bunu göremeyecek kadar kimsenin sığ akıllı olduğunu düşünmüyorum.

► Kılıçdaroğlu'nun meselesi kafa karıştırmak. Polise ve devlete güveni sarsmak istiyor. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli, hükümete katılsaydı o zaman. Beyefendiler ellerini taşın altına koymayacaklar, biz gece devlet idare edeceğiz. Tek iradeleri sorumluluktan kaçmak.

► DAEŞ'in Kuzey Suriye'deki karargahlarını yerle bir eden biziz. Fırat'ın batısına PYD geçmeyecek, doğuda ise Türkiye'de zarar veremezler. Doğuda etnik kıyım yapıyorlar. PYD savaş suçu işliyor. Sessiz mi kalacağız? Türkiye'ye sınır kim olacaksa dost olmak zorunda. Türkiye sınırında Türkiye düşmanı unsur yaşatmayacağız.

► Demirtaş, küçük kurnazlıklar yapıyor. Ciddiye alınmayı istiyorsa, takındığı tutuma dikkat edecek. Yoksa 'dan sonra terörle mücadelede bir fark olmaz. Seçim neticesi ne olursa olsun.

► Türkiye daha kartlarını açmadı. Çevredeki olaylara henüz müdahil olmadık. Suriye içinden bizi tehdit eden gruplara henüz müdahalede bulunmadık.'

kalan karakter 1000

halkın kendisi halkın kendisi

tek başına işbaşına katılıyorum slogan çooook güzel başbakanımızda öyle

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 28.10.2015 10:41
gavurimam gavurimam

az kaldı

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 28.10.2015 09:33
mehmet mehmet

merak etmeyin 5. parti değil meclis 3 parti olmasında. Bahçeli o partiden gitmedikçe o parti huzur bulmaz. 1 kasım günü inşallah göreceğiz ki meclis 3 partili olacak.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 28.10.2015 08:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.