Bugünkü
Takvim

İşte istihbarat raporuyla -PKK bağı

  • Güncel
  • 27.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 27.10.2015 02:01
ABONE OL


Cumhurbaşkanı
Recep Tayyip Erdoğan'ın "'nin içinde 1400 PKK'lı var" açıklamasından sonra gözler bu konuya çevrilirken, istihbarat birimlerinin PYD raporuna SABAH ulaştı. ABD'li makamlara da iletilen 157 sayfalık raporda yer alan bazı teröristler şöyle:

257 kişinin öldürülmesinden sorumlu olan 'Fazıl Gite' kod adlı Ahmet Şeker, bizzat Murat Karayılan'ın talimatıyla Kamışlı'ya PYD'nin silahlı kanadı YPG'nin sorumlusu olarak gönderildi.

39 askerin şehit edilmesinden sorumlu Suriye uyruklu 'Renas' kod adlı teröristin de YPG sorumlusu olduğu belirlendi.

Abdullah Öcalan'ın 'manevi oğlu' olarak adlandırılan Suriye uyruklu 'Şahin Cilo' kod adlı Ferhat Abdi Şahin ise PYD'nin silahlı faaliyetlerini yürütüyor.

67 güvenlik görevlisinin şehit edilmesiyle ilgili aranan 'Selim Derik' kod adlı Hüseyin Kahraman, Serekaniye kentinde YPG'lileri sevk ve idare ediyor.

57 askerin şehit edilmesinden dolayı hakkında arama kararı bulunan Suriye uyruklu 'Çiya Kobani' kod adlı Azad Simi de şu anda Kobani'de YPG'li grupları yönetiyor.

Özgür CEBE/SABAH

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.