Bugünkü
Takvim

'ten önemli uyarısı

İleri saat uygulaması sona eriyor. Ancak Türkiye mevcut saat uygulamasına 2 hafta daha devam edecek. Yani Türkiye'de saatler 2 hafta sonra 1 saat geriye alınacak. Bu nedenle İşleri Başkanlığı'ndan önemli bir açıklama geldi. Başkanlık, basılı takvimlerdeki vakit ı saatlerinin 15 gün süreyle hatalı olacağı uyarısı yaptı.

  • Güncel
  • 24.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 24.10.2015 18:31
ABONE OL
Diyanet'ten önemli namaz uyarısı
Türkiye 1 Kasım seçimleri nedeniyle yaz saati uygulamasına 25 Ekim'de değil, 8 Kasım'da son verecek. Bu nedenle İşleri Başkanlığı, yaz ve kış saatleri uygulamaları dikkate alınarak basılı takvimlerdeki saatlerinin önceden belirlendiğini, öngörülemeyen bu yeni durum karşısında yanlış bilgilendirmenin önüne geçilebilmesi amacıyla cemaatin uyarılmasını istedi.

Camilerde verilen vaazlarda ve cemaatin 25 Ekim ile 7 Kasım tarihleri arasındaki dönemde takvimde yer alan vakit namazları saatlerine uymaması, buna karşılık takvimlerdeki saatlere bu süre içerisinde 1'er saat eklenerek ezan saatlerinin tespit edilebileceği uyarıları yapıldı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.