Bugünkü
Takvim

"İzin vermedik diye çılgına döndünüz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara'da, HAK-İŞ 13. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan, Aydın Doğan'ın Hilton Otel'in arkasında yapmaya çalıştığı rezidansa izin verilmediği için tüm medyasıyla saldırdığını ifade etti.

  • Güncel
  • 22.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2015 17:31
ABONE OL
İzin vermedik diye çılgına döndünüz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara'da, HAK-İŞ 13. Olağan Genel Kurulu'nda konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;
HAK-İŞ'i sadece bir emekçi örgütü olarak görmedim. Geride kalan 40 yılda yaptıklarına baktığımızda işçi ve emekçilere yaptıklarına baktığımız zaman hakların savunuculuğunu yaptığını görüyoruz. Sadece emekli ve işçi mücadelesi değil, demokratik ve özgür, güçlü ülke mücadelesini de verdi.

HAK-İŞ tam anlamıyla okul işlevi gördü. 12 Eylül 1980 darbesinden 28 Şubat'tan sapasağlam çıkabildiysek bunda HAK-İŞ'in büyük payı vardır. Başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ediyorum,

40 yıllık süreçte mücadelenin bayraktarlığını yapan arkadaşlarımız oldu. HAK-İŞ'in hiç tanınmayan 100 binlerce kahraman üzerinden ilerlediğini biliyoruz. Türkiye'yi bu noktalara taşıdıysak bu zafer ismi hiç anılmayan kardeşlerimizin zaferidir. Yeni Türkiye davası gönüllülük esasına dayandığı için isimsiz kardeşlerimizin hak kavgasıyla bu günlere taşınmıştır.

"12 EYLÜL'DE 28 ŞUBAT'TA NEREDEYDİNİZ"

Bir takım örgütler darbecilerin önünde el pençe divan dururken HAK-İŞ dimdik durdu. Bana çıkıp diktatör diyorlar. Allah aşkına soruyorum. Siz 28 Şubat'ta neredeydiniz? 12 Eylül'de neredeydiniz. 12 Eylül'ün paşası cumhurbaşkanlığı yaparken bir kere olsun bu ifadeyi kullanabildiniz mi?

GERÇEK DİKTATÖRE BİR KEZ OLSUN DİKTATÖR DİYEBİLDİNİZ Mİ?
Gerçek diktatörlere bir kez olsun diktatör diyebildiniz mi? Milletim neyin ne olduğunu iyi biliyor. Bunlar bu iki yüzlülüklerini milletime inandıramazlar. Bunların kimlerle yürüdüklerini biz çok iyi biliyoruz. Ama biz milletle yürüdük milletle yürümeye devam edeceğiz. Biz akşam olduğunda çevresine bakıp bu neyi demiş diye soranlardan değiliz. Biz milletin için ne yaptın diye soranlardanız. Eğer bu saldırılar karşısında korkarsak geri adım atarsak 40 yıllık emeğe bu davayı bu noktaya taşıyanlara ayıp ederiz, mahcubiyet yaşarız.

TABANI İBADET, ORTASI TİCARET, TAVANI İHANET
Bunlar sırtını tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet olan paralel çetelere yaslayacaklar. Onlar her gün iftira atacaklar biz her gün onlara yanıt vereceğiz. Onlar sırtını paralel yapılara dayayacak ama biz sırtımızı önce Hak'ka sonra halka dayayıp yürüyeceğiz.

BU EYLEMİ ORTAK OLARAK PLANLAMIŞLAR
Gar'ın önünde yaşanan olay, terörün nasıl kolektif uygulandığını gösteren bir olaydır. Kalkıyorlar 'Burayı DAEŞ yaptı, bilmem kim yaptı'. Bu tamamen kolektif bir terör eylemidir. Burada DAEŞ de var, PKK da var, burada el Muhaberat da var, burada Suriye'nin kuzeyindeki PYD terör örgütü de var. Hepsi beraber ortak olarak bu eylemi planlamışlardır.

BİR MÜSLÜMAN OLARAK KANIMA DOKUNUYOR
Birileri çıkıp alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber efendimize ahlaksızca saldırdı. Hz. Peygambere edepsizce dil uzatan bir yönetimle benim Küt kardeşimin ne işi olabilir? Bir Müslüman olarak bu benim kanıma dokunuyor. Ben Kürt kardeşime hep gönül diliyle konuştum. Buradan diyorum ki kime oy verdiğinizi iyi düşünün, şimdi diyorum ki teröre teröriste karşı aranıza cesaretle mesafe koyun. Artık 'yeter' deyin.

BUNLARIN YAPTIKLARI HEP BALON
Paralel medya ile malum medya beraber iş tutular. Onlar bu 1., 2. ve Yavuz Sultan Selim köprüsüne hayır diyenlerin ta kendisidir. Mersin'den KKTC'ye borularla su ilettik. Başlıkları attılar. Bu su diyorlar ilk defa gitmiyor ki diyorlar. Doğru diyorlar doğru. Balonla gitti ama yolda balonları patladı. Bunların yaptıkları hep balon zaten.


AYDIN DOĞAN'A HİLTON TEPKİSİ!
3. Havalimanı'nı yapan firmalara malum medya saldırıyor. Ama Hilton Otel'in arkasındaki bahçeye rezidans yapılmasına izin verilseydi, o zaman keyfin yerinde olacaktı. Ey Doğan! İzin vermedik diye çılgına döndünüz.

kalan karakter 1000

neco gs lı neco gs lı

dunya lıderı adam gıbı adam rcep tayyıp erdogan ınadına akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 22.10.2015 21:40
aslanTURK aslanTURK

ne olursa olsun arkandayiz cumhurbaskanim...millet uyandi simdi...

Aynı Görüşte misiniz?
evet46
hayır6
cevapla 22.10.2015 13:11

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.