Bugünkü
Takvim

'nin kartı vaadine işin uzmanından tepki

'nin "bankalarla anlaştık kartı borcunuzun ini sileceğiz" şeklindeki vaadine tepki gösteren Denizbank CEO'su Hakan Ateş, "Şöyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. Yüzde 80'ini sileceğiz'. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz? Bu nasıl bir sistem?" dedi.

  • Güncel
  • 22.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2015 09:13
ABONE OL
CHP'nin kredi kartı vaadine işin uzmanından tepki
'nin kartı ve bireysel kredi borçlarının yüzde 80'ini sildirme vaadine bankacılar ateş püskürdü. Denizbank CEO'su Hakan Ateş, reklam filminde "Bankacılarla anlaştık" diyen CHP'nin vaadini sert bir dille eleştirdi. Ateş, "Şöyle reklamlara şahit oluyoruz: 'Ödemeyin kardeşim. Yüzde 80'ini sileceğiz'. Biz o zaman mevduatın faizini nasıl ödeyeceğiz? Bu nasıl bir sistem?" dedi.

HALA ANLAMADINIZ
"Bankaların faiz gelir ve giderlerine kimse bakmıyor mu?" diye soran Ateş, bankaların komisyon ödediğini hatırlatarak, "Kaynakların akılcı dağılımına aracılık ederek, kaynak fazlası ile kaynak eksiğini buluşturan bir kurumuz. Bu hâlâ anlaşılmadı mı? Paranın zaman değerini siyasiler dahil herkesin çözmesi gerekli. Cebine bir kuruş koyan banka patronu var mı?" diye konuştu. Borcunu ödeyemeyenlerin yalnızca yüzde 5'lik bir kesim olduğunu belirten Ateş, geriye kalan ve borcunu ödeyen yüzde 95'in haksızlığa uğrayabileceğine işaret etti.

FİNANSAL OKURYAZARLIK DERSİ
Hakan Ateş, neyin silineceğini sorarken, "Bu devlet kararıyla mı olacak? Olacaksa özel ve yabancı bankalar gözetilecek mi? Finansal okuryazarlığa daha fazla ilgi vermeliyiz" dedi.

CHP ISRARLA SÖYLEMİYOR
SABAH'ın önceki gün kredi kartı borç faizlerinin silinmesi konusunda hangi bankalarla anlaştıklarına dair sorularına "Adı bende saklı" mesajıyla yanıt veren CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke dün de isim vermedi, hatta öneriyi bankaların yaptığını öne sürdü. Böke, "Bu projeyi bize öneren zaten bankacılar. Birden fazla banka var" dedi.

KAYNAK: SABAH

kalan karakter 1000

fethi fethi

tek ayak üstüne kırk yalan var adamda oylar pkk ile savaşan tek parti olan akp ye

Aynı Görüşte misiniz?
evet14
hayır4
cevapla 22.10.2015 13:49
yaşar yaşar

chp ye güvenmiyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır6
cevapla 22.10.2015 11:55
Kadir Kadir

chp hiç birzaman iktidar olamayacak türkiyede.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır5
cevapla 22.10.2015 11:54
M.ASLAN M.ASLAN

Bankalar sormadan gel kardeşim kredin hazır demekle bir çok vatandaşın çoğu keyfi harcamalara yönlendirilmiştir.Ev konusunu ayrı tutuyorum.Siyaset bu hususta Bankaların hukuk güvencesini silmelidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır2
cevapla 22.10.2015 11:40

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.