Bugünkü
Takvim

saldırısının detayları ortaya çıkıyor

Garı önündeki canlı saldırısına ilişkin soruşturma kapsamında aranan şüphelilerin sayısı 9'dan 10'a yükseldi. in, canlı bombalara öncülük yapan aracı Adana'da iki kez durdurduğu öğrenildi.

  • Güncel
  • 22.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 22.10.2015 22:07
ABONE OL
Ankara saldırısının detayları ortaya çıkıyor
Saldırının ardından tutuklanan ve serbest bırakılan şüpheliler haricinde, yakalanamayan 9 şüpheli bulunuyordu. Soruşturmayı yürüten savcılığın talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliği, bu şüpheliler hakkında "yokluğunda tutuklama" kararı vermişti.

Bunlardan Yunus Durmaz'ın terör örgütü DAEŞ'in sözde "Antep Emiri" olduğu, "Ebu Ali" kod ismini kullandığı belirlenmişti.

Durmaz'ın deposundaki aramada, 6 kalaşnikof, bir susturucu aparatlı tabanca, 22 adet F1 tipi el sı, değişik çap ve markalarda bin 683 mermi ve 8 fünye ele geçirilmişti.

Örgütün ikinci adamı konumunda bulunduğu ileri sürülen Durgun'un ise Gaziantep'teki 4 deponun sahibi olduğu bilgisine ulaşılmıştı.

CANLI BOMBALARA ÖNCÜLÜK EDEN ARAÇ İKİ KEZ DURDURULDU
Bu arada, in canlı bombaları taşıyan aracı değil, ona öncülük yapan Yakup Şahin'in kullandığı aracı Adana sınırlarında durdurduğu öğrenildi.
Şahin'in arama noktasını geçtikten sonra öncülük yaptığı araçtakilere mesaj attığı, gitmediğini anlayınca da onları uyarmak için U dönüşü yaptığı, bu sırada arkadaki aracın polis noktasını geçtiği, her araç tek tek kontrol edilmediği için canlı bombaları taşıyan aracın durdurulmadığı belirtildi.
U dönüşü yapınca aynı kontrol noktasından ikinci kez geçen Şahin'in aracının yeniden durdurulduğu, şüphelenilerek arama yapıldığı, Şahin'in polise "Buraları bilmiyorum" diyerek, kontrol noktasından iki kez geçişini açıklamaya çalıştığı kaydedildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.