Bugünkü
Takvim

227 nu tahrip etti

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Bilgin, "57 şantiyemiz kapalı durumda. Demiryolları hatlarımıza bombalar yerleştiriliyor, GSM şirketlerinin baz istasyonlarına saldırılar düzenleniyor" dedi.

  • Güncel
  • 21.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 21.10.2015 11:29
ABONE OL
PKK 227 baz istasyonunu tahrip etti
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bilgin, Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerindeki terör olaylarına ilişkin, "Şu an itibarıyla karayollarında 57 şantiyemiz kapalı durumda. Demiryollarında hatlarımıza bombalar yerleştiriliyor, GSM şirketlerinin baz istasyonlarına saldırılar düzenleniyor. Örneğin bugüne kadar 227 saldırı düzenlenmiş, tahrip edilmiş durumda" dedi.

Yüksekova'da Selahaddin Eyyubi Havaalanı'nın 26 Mayıs'ta hizmete alındığını söyleyen Bilgin, "Fakat özellikle yapım aşaması da dahil epey terör olaylarıyla karşı karşıya kaldık, çeşitli saldırılara maruz kaldı müteahhitlerimiz. 5 Ağustos'tan beridir bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle maalesef uçuşları gerçekleştiremiyoruz" ifadelerini kullandı.

Bilgin, sosyal medya şirketleriyle ilgili de "Ankara'daki son terör saldırısındaki iş birlikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Bunun, bundan sonraki ilişkilerimizin başlangıcı için de önemli bir adım olduğunu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

TÜRKSAT 4B UYDUSU
Türksat 4B uydusunun yörüngeye oturtulmasında ilk aşamanın başarıyla gerçekleştiğini belirten Bilgin, "İnşallah nihai olarak yörüngesine 27 Ekim'de oturmuş olacak. Ondan sonra da bir aylık test süreçleri başlayacak. Ümit ediyorum Aralık başında uydumuzu tam kapasitede hizmete almış olacağız" diye konuştu.

Bakan Bilgin, Avrasya Tüneli'nin 2016'nın sonunda, İzmit Körfez Köprüsü'nün de mart ayında hizmete sunulacağını bildirdi.

kalan karakter 1000

mehmet mehmet

halkın haberleşme hakını gasp etmek.pkk ve yandaşlarının anlayışına göre ordaki halka ödüldür heralde

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 21.10.2015 17:16

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.