Bugünkü
Takvim

Yeni nesil lar

'ne bağlı ekipleri artık "" ile denetime çıkacak.

  • Güncel
  • 19.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2015 16:40
ABONE OL
Yeni nesil zabıtalar
ekipleri, asfalt, parke, kaldırım ve toprak dahil her türlü yol şartlarına göre tasarlanan elektrikli "" kullanmaya başladı.

Araç firmasının Türkiye temsilcisi Hasan Basri Özaydın, tektekerin tanıtımı dolayısıyla Tünel'de gerçekleştirilen etkinlikte yaptığı konuşmada, geliştirilen ürünün iki saatte şarj edildiğini ve yaklaşık 20 kilometre gidebildiğini söyledi.

Taşınabilir tektekerin, uzun mesafeli yollar için uygun olmadığını, ara yollarda, yaya kaldırımlarında kullanılabildiğini kaydeden Özaydın, şöyle konuştu:

"Bagajda, otobüste, metroda çanta gibi elde taşınabilen tekteker, asfalt, kilit taşı, parke, kaldırım ve toprak yol dahil hemen her türlü yol şartlarına göre tasarlandı. Hem çevre dostu hem de ekonomik olan elektrikli tekteker, şehir trafiğine alternatif olarak tasarlandı. Tekteker, içindeki jiroskop teknolojiyle çalışıyor ve hızlandığı sürece kendisini dengede tutuyor. Kenarlarında açılır katlanır iki pedalı bulunan araç, binicisinin vücut hareketlerini komut olarak algılıyor ve öne eğildiğinde hızlanıyor, topuklara ağırlık verince yavaşlayıp duruyor."Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Öztürk de acil ulaşılması gereken noktalar için böyle bir çalışmanın önemli olduğunu belirterek, Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan'ın projeyi sıkı takip ettiğini aktardı.

Özellikle dar alanlara ulaşım konusunda projenin önemli olduğunu ifade eden Öztürk, elektrikli tekteker araçlarının kullanımıyla ilgili zabıta personeline eğitim verildiğini sözlerine ekledi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.