Bugünkü
Takvim

Türk Gücü

, 'taki Türk Başkonsolosluğu önünde Türkiye'ye hakaret ederek eylem yaptı, yanıt ise fazla gecikmedi. Bir başka grup Türk bayraklarıyla gelerek konsolosluğu korumaya aldı. HDP'liler Türk bayraklarından rahatsız olup küfürler etti. Üzerinde " terörünü durdurun" yazılı kamyonlar ise terör yanlısı eylemcileri susturdu

ABONE OL
New York Türk Gücü
ABD'nin Türkiye New York Başkonsolosluğu önünde toplanan bir grup, geçtiğimiz günlerde Ankara'da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı. Seçim Koordinasyonu tarafından düzenlenen eylemde konsolosluk önüne gelerek HDP bayrakları açan bir grup Türkiye'ye hakaret eden sloganlar atmaya başladı. Türk bayraklarıyla konsolosluk önüne gelen diğer bir grup ise HDP'lilere karşılık verdi. Ancak Türk bayrakları, HDP'lileri rahatsız etti.

'VATANI KORUMAYA GELDİK'
HDP bayrağı açan ve terör üzerinden siyaset yapan gruptan bir eylemci, "Bizim barış mesajımızın karşısına Türk bayrağını açarak karşı protesto yapmaya çalışıyorlar. Türk bayrağına karşı değiliz. Onlar da bizim yanımıza gelebilirler. Ama Türk bayrağını kaldırmaları lazım" diye konuştu. Karşılıklı atışmalar devam ederken, HDP'li grup Türk bayrağına hakaret etmeye ve karşıdaki gruba küfür etmeye devam etti. Bu sırada üzerindeki led ışıklı panolarda İngilizce olarak "PKK terörünü durdurun" yazan ve Türk bayrağı olan üç kamyon, konsolosluğun bulunduğu sokağa girdi. HDP'liler ne zaman slogan atmaya başlarsa, sokaktan geçen kamyonlar eylemci grubu susturmayı başardı. Türk bayrağı açan grubu temsilen konuşan Young Turks Derneği Başkanı Tulga Tekman ise başkonsolosluğun vatan toprağı olduğunu ve bir saldırıya karşı
vatanı korumak amacıyla toplandıklarını söyledi.

BAYRAK ÇEKİŞMESİ
HDP'liler parti bayraklarını açarak yaptığı eylemde Türk bayrağını görmeye tahammül edemedi. HDP bayrağı ile Ankara'daki akan kandan beslenmeye çalışan grup bunu görmezden gelerek utanmadan "Biz bayrak açmıyoruz, onlar Türk bayrağı açarak siyaset yapıyorlar" açıklamasını yaptı.

BİR ABD'Lİ YAKALANDI
Protesto
alanına üstünde YPG yazan bir tişörtle gelen bir Amerikalı, ellerinde Türk bayrağı olan grupla sözlü atıştı. New York Polis Departmanı (NYPD)'nin güvenlik önlemleri aldığı gösteride iki grubun karşılıklı sözlü atışmaları küfürleşmeye kadar vardı. Polisin, karşı tarafta oluşturulan bariyerlerin arkasına geçmesini istemesine rağmen sokakta kalacağını söyleyen ve karşı grupla sözlü atışmalara devam eden Amerikalı vatandaş, gözaltına alındı.

GEZİ, HDP VE YUNANLILAR BİR ARADA
Türkiye'ye hakaretler yağdıran eylemde şu temsilcilerin bulunduğu belirtildi: HDP New York, HDP Boston, HDP Philadelphia, HDP Chicago, (Kürt Kültür Merkezi), Gezi Platform NYC, GEZIniyoruz Network, Gezi Platform Philadelphia, Gezi Platform Amherst, GEZIniyoruz Ottawa, NYC Rojava Initiative, Student Collective of Turkey (), Bostonbullular, Diren Gezi Seattle, (Yunanistan Dayanışma Hareketi).

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

helal olsun size. inadına barış derken savaş isteyen ahlaksızlara iyi bi ders olmuş

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 19.10.2015 13:57
Vatandaş Vatandaş

Bir vatandaş olarak New York Türk Gücünü tebrik ederim.Böylece gezicisinden tut da Yunan'a kadar olanların hangi safta yer aldıkları da anlaşılıyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır0
cevapla 19.10.2015 10:15
Necati Necati

Bayraksızlar bayrağınız yok ki açasınız... Sadece bez parçası açarsınız.

Aynı Görüşte misiniz?
evet28
hayır0
cevapla 19.10.2015 10:01
mehmet mehmet

EY demokrat, sosyalist, medeni, laik diye saflarınızda görünen kesimi görüyormusunuz kuyruklar. kim bu kuyruk onlar kendilerini çok iyi biliyor? sesleri çıkmayan parti.

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır0
cevapla 19.10.2015 09:21
Vatansever Vatansever

Her yerde en cok ircilik yapan HDP dir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet21
hayır0
cevapla 19.10.2015 09:12

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.