Bugünkü
Takvim

"Bunların içinde yerli ve milli düşmanlığı var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paralel medya ve Doğan medyasının yerli otomobille ilgili yorumlarına dikkat çekerek, “Testinin içinde ne varsa dışına da o sızar. Bunların testisi içinde yerli ve milli olan düşmanlık olunca dışarı da o sızıyor” dedi.

  • Güncel
  • 19.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 19.10.2015 12:51
ABONE OL
Bunların içinde yerli ve milli düşmanlığı var
, İstanbul'un finansmanı imza töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artan özgüveninin birilerini rahatsız ettiğini vurgulayarak, "Bu rahatsızlığın farklı araçlarla dışa vurulduğunun da farkındayız. Bahane olarak kullanılan sebeplerin ötesindeki asıl mesajları da gayet iyi biliyoruz. Türkiye'nin 90 yıllık tarihi bir yönüyle bu mücadelelerin tarihidir. Türkiye'nin önü diğer devletlerden ziyade üretmeden, çalışmadan kazanmaya alışmış içerideki bir grup tarafından kesilmiştir. Bu ülkenin potansiyeline inanan iş adamları, siyasetçiler, hayalperest ilan edilerek karalama kampanyaları hedefi olmuştur. Rahmetli Menderes, Özal, Vecihi Hürkuş, Nuri Demirağ, devrim otomobili bu lobinin hedefi olmuştur. İnşa etmeye gayret eden herkes bu yıkım ekibimin saldırılarına maruz kalmıştır. Nur Demirağ uçak fabrikası kurmuş, sonra önünü kesmişlerdir. Ülkemizde barınamayan birçok parlak beyin maalesef yurt dışına kaçmış, projelerini o ülkelerde gerçekleştirmenin yollarını aramıştır. Milli projelerimizin nasıl baltalandığını, nasıl emekleme evrelerinde çelme takıldığını görürsünüz. Aynı lobi bugün de sabotajlara devam ediyor" diye konuştu.

"BAŞKASI YAPINCA TARİHİ YATIRIM, TÜRKİYE YAPINCA..."
2013 yılında yaşanan Gezi olaylarının hedeflerinden birinin de yeni havalimanı projesi olduğuna dikkat çeken Erdoğan, "Paralel ihanet çetesinin yürüttüğü operasyonların hedefi de bu proje için elini taşın altına koyan firmalarımızdı. Marmaray ile ilgili yapılanları hepimiz hatırlıyoruz. Marmaray bundan dolayı yaklaşık 4 yıl gecikti. Geçen hafta Bilim Bakanlığımız mili araba projemizin ilk prototiplerini paylaştı. Birileri hemen gazetelerinde 'milli değil, devşirme', 'yerli değil, çakma' diye manşet atarak projeyi sabote etmeye çalıştı. Oysa bu çalışma dünyada nasıl yapılıyorsa ülkemizde de o şekilde yapılıyor. Aynı şeklide havalimanı için de başka bir ülke yapınca 'tarihi yatırım' diye alkışlayanlar, Türkiye yapınca çevre ve doğa hassasiyeti gündeme getirdiler. Testinin içinde ne varsa unutmayın dışına da o sızar. Bunların testisinin içinde yerli ve milli olan düşmanlık olunca dışarı da o sızıyor. Biz eserlerimizle konuştuk. Hayata geçirdiğimiz mega projelerle konuştuk. Biz hizmetlerimizle konuşmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

kalan karakter 1000

Devlet sevki Devlet sevki

It ürür,Hain öldürür,kalles satar. Bunlar kendi ruh kimlikleri bozulmus yaratiklar icin Normaldir. Kervan Güzel insanlara yürüyür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:44
masal degil gercek masal degil gercek

Hic dikkat etiniz mi
REIS Erdogan, Merkel buluşmasinda TÜRK BAYRAGINDAN başka Bayrak yoktu
DETAYI GÖR dünüz mü. Almanyayi kaale alan kim Yeni IMPARATORLUK kuruldu
Başardik Başardik Başardik YÜCE ALLAHA sonsuzzzzzzz HAMD u Senalar olsun
Ahlak ve Adaleti Yükseltsin Daim ve Kaim eylesin Amin inşallah

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.10.2015 22:39
Kadir Sahinoglu Kadir Sahinoglu

vardir cünkü onlar hic bir Zaman yerli ve milli olmadilar.....nasil ingiliz ordulari Istanbulu isgal edene Kadar...Runlardan ve Ermenilerden ses cikmadi...yerli gibi davrandilar...Isgal kuvvetleri gelince istanbula..onlara gönüllü Ajanlik yapti sözu gecen gruplar....ve Galata köprüsnde ingilizleri Gecit töreninde elleri kiirlana Kadar coskuyla alkiylayan...bu azinliklardi....hic süphem yok..dün neyse bugünde aynilar...sindi artik medya sahipleri oldular ok adar...ama hic milli olmadilar..olmakta istemediler..

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır3
cevapla 19.10.2015 14:06
Teknolojik Devi Ülkemiz Teknolojik Devi Ülkemiz

Bu zihniyette olanlar üretimin yerli ve milli olmasını istemezler topluma kendilerine güvenmeme becerememe karamsarlık duyguları aşılarlar onlarca sene bu zihniyetler yüzünden boşa geçti savunma sanayinden tut da her alanda geri kaldık isterler ki bunların hepsini yabancılar yapsın biz onlardan satın alalım.Biz sadece bisküvi ekmek yapmakla oyalanalım boşa zaman harcıyalım.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır3
cevapla 19.10.2015 13:48

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.