Bugünkü
Takvim

Davutoğlu ile Merkel bir araya geldi

ile Almanya Başbakanı Merkel, Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde ikili görüşme gerçekleştirdi.

  • Güncel
  • 18.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2015 16:00
ABONE OL
Davutoğlu ile Merkel bir araya geldi
Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Almanya Başbakanı , Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde bir araya geldi.

Almanya Başbakanı Merkel, saat 13.00'te Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'ne geldi. Merkel'i ofisin girişinde karşıladı.

Burada bir süre sohbet eden Davutoğlu ile Merkel, birlikte fotoğraf çektirdi.

Merkel, görüşmenin başında Davutoğlu'na, "Atatürk, hayatını burada mı kaybetti?" sorusunu yöneltti. Davutoğlu da Merkel'e, "Atatürk, 'nda hayatını kaybetti fakat burası sarayın başka bir bölümü. Biz burayı, sizin gibi önemli konukları ağırladığımız Başbakanlık Ofisi olarak kullanıyoruz" yanıtını verdi.

Dolmabahçe'deki Başbakanlık Çalışma Ofisi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık bir saat 15 dakika sürdü.

Görüşmenin ardından Davutoğlu ve Merkel, ofisin bahçesinde ve sahil bölümünde gezinti yaptı. Başbakan Davutoğlu, Alman mevkidaşına İstanbul ve tarihi yarımadayı anlattı. Bu sırada Boğazdan geçen Şehir Hatları vapurları, Davutoğlu ve Merkel'i siren çalarak selamladı.

Davutoğlu ve Merkel, ikili görüşmenin ardından heyetler arası çalışma yemeğine geçti.

Bu arada, Merkel'in aracının bulunduğu konvoy, havalimanından Dolmabahçe'ye gelirken Haliç Köprüsü'nde meydana gelen hasarlı bir trafik kazası nedeniyle bir süre beklemek zorunda kaldı. Merkel'in konvoyundaki araçların güzergahtaki trafik ışıklarına da riayet ettiği gözlendi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.