Bugünkü
Takvim

Ankara'daki saldırıyla ilgili önemli gelişme

önündeki bombalı saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye çıkarılan 11 şüpheliden 6'sı tutuklama istemiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk edildi. Savcılık, 4 şüpheliyi serbest bırakırken, 1'i hakkında adli kontrol uygulanması talep etti. Tutuklama talebiyle sevk edilen 6 kişiden 4'ü çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

  • Güncel
  • 18.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 18.10.2015 21:36
ABONE OL
Ankara'daki saldırıyla ilgili önemli gelişme
Ankara'da 102 kişinin ölümü ile sonuçlanan patlama soruşturmasında emniyette gözaltın alınan 11 kişi bu sabah saatlerinde Ankara Adliyesi'ne getirildiler.

Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra sabah saatlerinde savcılığa sevk edilen şüphelilerin sorguları tamamlandı.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosunda soruşturmayı yürüten cumhuriyet savcılarına ifade veren şüphelilerden 6'sı tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Savcılık, 4 şüpheliyi doğrudan serbest bırakırken, 1'i hakkında adli kontrol uygulanması talep etti.

Savcılık ayrıca, nöbetçi sulh ceza hakimliğinden 9 şüpheli hakkında da yokluğunda tutuklama kararı çıkarılmasını istedi.

Şüphelilerin, Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 82/1. maddesindeki, "tasarlayarak, bombalama suretiyle kasten öldürme" ve "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçlarından tutuklamaya sevk edildikleri bildirildi.

4 KİŞİ TUTUKLANDI

önündeki terör eylemiyle ilgili, tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.