Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 17.10.2015 19:23

Operasyona giden lerden efsane video

'in Dargeçit ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda görev alan memurlarının seslendirdikleri "Kardeşlik türküsü" Türk ve Kürt kardeşliğini bir kez daha gösterdi.

Operasyona giden polislerden efsane video
'in Dargeçit ilçesinde, terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonda görev alan memurlarının diyalogları ve seslendirdikleri "Kardeşlik türküsü" Türk ve Kürt kardeşliğini bir kez daha gösterdi.

İlçede 10 Ekim Cumartesi günü sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından, terör örgütü PKK mensuplarının yakalanması amacıyla polis ve jandarma ekiplerince başlatılan operasyonlarda bölgeye sevk edilen polislerin zırhlı araçtaki konuşmaları AA kamerasınca kaydedildi.


Görüntülerde, bir polis memurunun Kürtçe, "Lo berde" adlı türküyü seslendirmesi, daha sonra polis ekibinin hep bir ağızdan "Kardeşlik türküsünü" söylemesi yer alıyor.

Polis memurlarının kendi aralarındaki sohbetlerinde, "teröristlerin ülke halkına hizmet etmediği, Türkiye'nin terör örgütleri ve teröristlerden arındırılması için görevlerinin başında olduklarına" dair ifadeleri objektiflere yansıdı.

kalan karakter 1000

vatandas vatandas

vatan size minnettar mücahit aslanlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet8
hayır0
cevapla 17.10.2015 20:35

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.