Bugünkü
Takvim

Merkel'den 'ye açıklaması

Almanya Başbakanı , verdiği röportajda 'ye güvenli ülke statüsü verilmesinden yana olduğunu belirtti.

  • Güncel
  • 17.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2015 11:38
ABONE OL
Merkel'den Türkiye'ye vize açıklaması
Almanya Başbakanı , Pazar günü yapacağı ziyareti öncesinde Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine (FAZ) verdiği röportajda, Türkiye'ye güvenli ülke statüsü verilmesinden yana olduğunu belirtti.

Haberde Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne aday bir ülke olduğunu hatırlatarak, aday bir ülke olarak güvenli ülke statüsüne sahip olmayan tek ülkenin Türkiye olduğuna vurgu yaptı.

GÜVENLİ ÜLKE STATÜSÜ VERİLMEMESİ YANLIŞ OLUR
Türkiye ziyareti öncesinde Frankfurter Allgemeine Zeitung gazetesine (FAZ) verdiği röportajda Almanya Başbakanı Angela Merkel, "Tabii ki Türkiye'de insan haklarına saygı ya da Kürtlerin durumu bizi kaygılandırmaya devam ediyor, yine de, Türkiye'ye bu statünün verilmemesinin prensipte yanlış olacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Türk vatandaşlarına uygulanan de kolaylık sağlanabileceği sinyalini de veren Merkel, vize zorunluluğunu her zaman geri dönüş anlaşması ile ilişkilendirdiklerini, anlaşmanın da yürürlüğe girdiğini hatırlatarak, "Bazı adımları hızlı atabiliriz" dedi

KARŞILIKLI ÇIKARLAR SÖZKONUSU
Türkiye ile karşılıklı çıkarların dengelenmesinden bahseden Merkel, "Biz mülteci hareketini organize ederek, kontrol altına almak istiyoruz, Türkiye de yükün hafifletilmesini istiyor" dedi.

Merkel, Avrupa için çözümler üzerinde uğraştığına vurgu yaparak, her şeyden önce Türkiye ile Yunanistan arasındaki AB sınırını etkin bir şekilde korumaya çalıştığını belirtti.

Almanya'nın Suriye'deki savaşı bitirmek için daha etkin rol almasının gerektiğini kaydeden Merkel, "Savaşı bitirmek için Avrupa düzeyinde, ama aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri, Rusya ve diğer bölgesel aktörlerle de her şeyi devreye sokmalıyız" dedi.

kalan karakter 1000

n g das turk n g das turk

turkun turkten baska dostu yoktur

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.10.2015 22:12
misafir misafir

türkiye güvenli bir ülke statüsünde değilmiş.şimdi sormak lazım 2,5 milyon suriyeli türkiyede güvenli değilmi.pazar günü türkiyeye neden geliyorsun.kendi güvenliğin için.veya kuyruğun sıkıştığı için.madem türkiye güvenilir bir ülke değil açın kapıları onlar düşünsün.türkiye güvenilir bir ülke değilse,siz ne kadar güvenilir bir ülkesiniz.türkiyenin yüzüne dost görünüpte arkasından kuyusunu kazanlar güvenilir birilerimidir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır0
cevapla 17.10.2015 14:39
musa musa

bu kadina baris ödülü verirler nobelciler anket yapsinlar kime verilsin diye

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 17.10.2015 12:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.