Bugünkü
Takvim

emri ’lı Lorin’den

’ta 34 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan lı eylemin tarafından gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Saldırı emrini ‘Lorin’ kod adlı PKK’lı Nazlı D. vermiş.

  • Güncel
  • 17.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2015 04:45
ABONE OL
Katliam emri PKK’lı Lorin’den
Ezilenlerin Sosyalist Partisi'ne bağlı 300 genç 'taki toplantıda lı saldırının hedefi olmuş 34 kişi hayatını kaybetmişti. 20 Temmuz'daki bombalı saldırının ardından başlatılan soruşturmada önemli sonuçlara ulaşıldı. 'li Suruç Belediyesi'nin kültür merkezi bahçesinde basın toplantısı gerçekleştirirken meydana gelen bombalı terör saldırısının ardından çıktı. Mardin E Tipi Cezaevi'nde yatan Gülistan D. adlı PKK'lı, çı oldu. D., Suruç'taki saldırı emrini 'Lorin' kod adlı Nazlı D.'ın verdiğini ve bunun da video kaydı da olduğunu söyledi.

EMİR KOMUTANLARDAN
Suruç ının hemen ardından bombalı saldırıyı 'in gerçekleştirdiği görüşünü savunan HDP, olay yerinde polislerin arayıp bulamadığı canlı bombanın kimliğini de önceden kendi sitelerinden yayınlayıp, sonra güvenlik güçlerine teslim etmişti. O saldırıyla ilgili çalışmalarını hala devam ettiren Emniyet, önemli bir bilgiye ulaştı. Mardin E Tipi Cezaevi'nde yatan Gülistan D. adlı PKK'lı, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazılı başvuru yaparak itirafçı oldu. Gülistan D., saldırıyı PKK'nın yaptığını belirterek, failin 'Lorin' kod adlı Nazlı D. olduğunu söyledi. Gülistan D. 7-8 kod adı bulunan PKK'lı Nazlı D.'nın üst düzey yönetici olduğunu ifade ederek, Mardin Nusaybin'deki bir hücre evinde tanık olduğu Nazlı D.'nın olay hakkındaki şu sözlerini anlattı: "Ben dün Suruç'ta önder Apo için, Kürdistan için, canlı bomba eylemini bizzat organize ettim. Bu patlamadan dolayı hareketimizin eli güçlenecek. Önder'in tutsaklığı sona erecek. Evet canımız yandı. Canlarımızı kaybettik ama onlar şehit oldu ve bilmeden habersizce önder Apo'ya Kürdistan'a kanlarını feda ettiler. Olayı yapış amacım polise ve TC'ye karşı halkımızın yanında yer almasını sağlamaktı. Bu eylemi bağımsız kendi inisiyatifimle yapmadım, bireysel bir hareketim olmadı, komutanlarımı önceden bildirerek tartışarak karlaştırdık ve nihayetinde gerçekleştirdik."HDP'LİLER YOKTU
Saldırıdan bir gün önce HDP Eş Genel Başkanı 'ın Suruç'ta 'Sırtımızı YPG'ye ve PKK'ya yaslıyoruz' açıklamasına karşın, eski partisi ESP'nin toplantısına ne kendisi, ne de hiçbir HDP milletvekili katılmamıştı.

KAYNAK: STAR GAZETESİ

kalan karakter 1000

ismail efe ismail efe

bütün pislik pkk nındır herkes bunu böyle bilsin.çünkü her olayı önceden bilen kişi o olayı yapan yada yapacak kişidir.erdoğan düşmanlığı yapanlarda bunlara destek oluyor ama akreple yatağa girenlerin uykusu kabuslu geçermiş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 17.10.2015 21:37
memo memo

Başkası yapsa zaten onların liderlerini öldürür. Neden maşalarla uğraşsın. Kendileri maşalarını öldürerek konumlarını korumaya çalışıyorlar. Bunları anlamayanlar zaten beyinsizdir. Ölenlerde kim için öldüklerini sorgulasalar, peşine gittiklerini tanısalar herhalde tövbe ederler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 17.10.2015 17:39
izlenimler izlenimler

Ezelden NANKÖRLER, CEHENNEMIN Kutsal ODUNLARI,
Odun gelip, NAR olan, KÜL gibi SAVRULANLAR
içi dişi oyulmuş Ayakta duramadiklari icin SIRTLARINI
bir yere dayiyan Vurdum DUYMAZ, KÖR KOFKÜTÜKLER.

Aynı Görüşte misiniz?
evet26
hayır0
cevapla 17.10.2015 11:26
mehmet mehmet

HALA BU KESİM AKILLANMIYOR, yinede kendilerine tuzak kurup evlerine ateş düşürenlerin arkalarından koşuyorlar.

Aynı Görüşte misiniz?
evet13
hayır0
cevapla 17.10.2015 10:49
Osmanlili Pasalar Pasasi Tayyip Pasa Osmanlili Pasalar Pasasi Tayyip Pasa

Devletimizin elinde yeterince kanit vardir hdp hainlerinin pkk destekcisi olduklari onlari destekledikleri ap acik ortada tüm hdp vekillerinin dokunulmazligi kaldirilmali ve basta kancik demirtas olmak üzere hepsi tutuklanmali savcilar ve hakimler göreve bekliyoruz cesur ve kararli olun allah rizasi icin türkiye icin millet vatan icin alin bu canileri iceri

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır0
cevapla 17.10.2015 10:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.