Bugünkü
Takvim

Fatma Şahin'den MHP'li Özdağ'a tokat gibi yanıt

GAMEP ödül töreninde MHP'li milletvekili adayı ile arasında ülkenin Suriye politikası konusunda gerginlik yaşandı.

  • Güncel
  • 17.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 17.10.2015 21:39
ABONE OL
Fatma Şahin'den MHP'li Özdağ'a tokat gibi yanıt
GAMEP ödül törenlerinde Gaziantep MHP milletvekili adayı , yaptığı konuşmada, "Gaziantep'ten bu topraklardan marka çıkacaksa Gaziantep'e istikrarın gelmesi lazım. İstikrar ise ancak akıllı bir dış politikayla gerçekleşir. Sınırımızın hemen yanında Rus savaş uçakları ve Amerikan uçakları uçuyor her an çarpışabilirler. Her an bu bölgede kontrol edilemeyecek bir çatışma çıkabilir. Biz MHP olarak Suriye'de iç savaşa katkı değil, Suriye'de barışa katkı yapmak istiyoruz ki bu topraklardan gerçekten markalar çıksın. Bugün Batılı iş adamlarının, büyük markaların Gaziantep'teki iş adamlarıyla Gaziantep'te görüşmeyi reddettiğini biliyoruz. Önemli olan Suriye'de barışın gelmesi ve Suriye'de toprak bütünlüğünün sağlanması. Eğer Suriye'de bir toprak bütünlüğü sağlanmazsa Suriye'ye getirilecek bir demokraside olmaz. Ondan dolayı ben siz Gaziantepli hemşerilerimizin bu politikaya olan tavrınızı biliyorum ve bu politikadan hiç hoşlanılmadığını biliyorum. Bu politikayı Gaziantep'in yüzde 92 sinin hiç beğenmediğini biliyorum. Bu durum doğru bir tespitti, sağlıklı bir tespittir" ifadelerine yer verdi.

"HER ŞEYE OLMAZ DİYECEĞİNİZE GELİN BİRLİKTE ÇÖZELİM"

Ödül töreninde böyle bir konunun gündeme taşınmasına tepki gösteren Başkan Şahin ise, "Ben 3 dönem milletvekilliği yaptım. Suriye'de yaşanan kabinede ben bir kardeşinizdim. Tabii ki içeride olmayla dışarıda olma arasında ciddi bir yorum farkı var. Siz beni iyi bilirsiniz inanmadığım hiçbir şeyi sizinle paylaşmam. Bu süreçte biz Suriye'nin toprak bütünlüğü için çok mücadele ettik. Ortak Bakanlar kurulduğunda Suriye'de anayasalar yapılsın reformlar yapılsın diye çok mücadele ettik. Suriye'de Lübnan, Mısır, Ürdün ne yaptı da bu kadar istikrarsızlık oldu. Yüzde 92 bu şekilde düşünüyor diyen toptancı anlayışı da, ben kabul etmiyorum. Böyle bir ödül töreninde bu şekilde yorumlamanın da doğru olmadığını düşünüyorum. Gelin o zaman masadan kaçacağınıza, her şeye olmaz diyeceğinize gelin birlikte çözelim. Sayın Genel Başkanınız her şeye hayır diyeceğine gelin masaya gelin. Bu Millet 1 Kasım'da gerekli cevabı verecektir" ifadesini kullandı.

kalan karakter 1000

mecid mecid

utanmaz yüsüz mhp liler birde derlerki biz bu vatani karsiliksiz sevdik mhp lileri allah bir dedigine inanin gerisine inanman hep kuru siki atarlar

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır1
cevapla 18.10.2015 13:25
mehmet mehmet

Kardeşler arasında fitne çıkarmayın. zararı MHP DOKUNUR.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır2
cevapla 18.10.2015 09:15
Atlantis Atlantis

Helal olsun

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır2
cevapla 18.10.2015 01:08
KARTAL KARTAL

yuhhhhhh sana MHP li ümit sen hanki kafayla o sözleri söylüyorsun senin patronun akp hükümetine nezaman hanki konuda destek verdi? sizin yüzünüzden hükümet üç ay saibsiz kaldı o zaman hanki MHP li koalisyona destek verdi ?siz MHP li olarak tam sinsi yılansınız..............

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır5
cevapla 18.10.2015 00:30
n g das turk n g das turk

agzına saglık fato adam gıbı kadın f sahın hayırcı bahcelı ıstıfa ınadına akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır4
cevapla 17.10.2015 23:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.