Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 16.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 16.10.2015 09:29

Demirtaş'ın imdadına abileri yetişti

Ankara'daki saldırıyı önceden duyuran kişilerin 'lı çıkması Eş Genel Başkanı Demirtaş'ı köşeye sıkıştırdı. Ancak paralel örgüt ve Doğan medyası imdadına yetişti.

Demirtaş'ın imdadına abileri yetişti
Ankara'daki kanlı terör saldırısını bir gün önceden duyuran Twitter kullanıcılarının PKK'lı olduğunun ortaya çıkmasının ardından paralel yapı, zor anlar yaşayan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı kurtarmak için düğmeye bastı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü içindeki paralel örgüt uzantıları, Tren Garı önünde katliam yapan teröristlerin kimlik bilgileri ve diğer ayrıntıları Hürriyet Gazetesi eliyle servis etti.

Soruşturmanın deşifre edilmesinin ardından olay yerinde canlı bombalarla birlikte keşif yaptığı kaydedilen bir kişi ve lojistik destek sağladığı öne sürülen 2 kişi o panikle kaçmaya çalıştı. Fakat polis, bu 3 zanlıyı zaten takip ediyordu. Zanlılar kaçamadan kıskıvrak yakalandı.

Ankara katliamındaki terör şüphelilerinin bağlantılarını çözmek isteyen istihbarat birimleri, soruşturmanın tüm detaylarını bu bağlantılar çözüldükten sonra açıklayacaktı. Ancak paralel örgüt üyeleri soruşturmaya ilişkin kritik bilgileri Hürriyet kanalıyla servis edince, terör şüphelilerine yönelik operasyon zorunlu olarak öne çekildi.

KAHİNLER PKK'LI ÇIKINCA PANİKLE SERVİS ETTİLER
Bunun yanında, canlı bombaların kendilerini patlattıklarında 3 veya 4 gözcünün de olay yerinde olabileceği ihtimali üzerinde duran güvenlik güçleri, bununla ilgili de çalışma yürütüyordu. İstihbarat çalışması tamamlandıktan sonra açıklanması öngörülen teröristlerin isimleri, Twitter kahinlerinin PKK'lı olduğunun ortaya çıkmasıyla birlikte deşifre edildi. Bombayı bilen Twitter hesaplarının PKK bağlantılı çıkması en çok Selahattin Demirtaş'ı zor durumda bırakmıştı. Bu isimlerin gözaltına alınmasından kısa bir süre sonra Hürriyet Gazetesi aracılığı ile soruşturmayı sekteye uğratma pahasına canlı bombaların isimleri açıklanarak Demirtaş bu zor durumdan kurtarıldı.

kalan karakter 1000

misafir misafir

hiçbirinin artık kurtuluşu yok biz her şeyi iyi gördük

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 16.10.2015 23:33
masal degil gercek masal degil gercek

Katil Chucky ler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet23
hayır0
cevapla 16.10.2015 18:05

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.