Bugünkü
Takvim

"İslam dünyasına oynanan oyunların farkına varın"

, Müslüman Dini Liderler Zirvesi'nde kapanış konuşması yaptı.

  • Güncel
  • 16.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.10.2015 16:55
ABONE OL
İslam dünyasına oynanan oyunların farkına varın

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları:
Binlerce kilometre öteden gelerek teşrif eden siz konuklarıma teşekkür ediyorum. Bu zirvenin insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

ÜMMET PARAMPARÇA OLMUŞ DURUMDA
Kur'an'da ve peygamber efendimizin hadislerinde, her işin başı doğru ve isabetli karar vermenin anahtarı olarak ifade edilmiştir. Şura 38'de'Onların işleri aralarında istişare iledir' buyuruyor. Bugün İslam dünyasındaki birçok sorunun temelinde meşveretin terk edilmesi, istişarenin sona ermesi vardır. Ümmetteki rahmet kıtlığının sebebi işte budur.
Şu anda ümmetin vahdetinden, birliğinden bahsedemeyiz. Ümmet şu anda paramparça. Ümmetin birliğini tesis etmek için bu toplantıların çok çok önemli olduğuna inanıyorum.

ESED MÜSLÜMANIM DEYİP 336 BİN KİŞİYİ KATLEDİYOR
Allahu Ekber diyerek, Allahu Ekber diyen kardeşini öldüreni görüyoruz. Bunu nasıl izah edeceğiz? Bunu nereye yerleştireceğiz? Sükun beldesi olması gereken ülkeler ne yazık ki kan ve çatışmalarla anılıyor. Hemen yanı başımızda, bizzat rejim tarafından en gelişmiş silahlarla, keskin nişancıların namlularının ucunda sönen hayatlar, yağmalanan bir miras var. Bir tarafta Müslümanım diyerek 366 bin vatandaşını katleden devlet terörü estiren bir katil var. Bir de ben Müslümanım diyor, bu nasıl müslüman? Birisi de 'ama o İsrail'e karşı' diyor. Peki o 366 bin kişi İsrail'e imanının gereği karşı değil mi? Peki hangi süretle sen o bombalarla kardeşlerini öldürüyorsun. 12 milyon insan şu anda Suriye'de evlerinden kaçmış durumda.

İSLAM DÜNYASINA OYNANAN OYUNUN FARKINA VARIN
Kime hizmet ettiği meçhul teröristler yüzünden, 1 milyar İslam alemi töhmet ve zan altında bırakılmak isteniyor. Müslümanlara karşı sistemli karalama kampanyasının yürütüldüğünü biliyoruz.

İslam dünyasını kana çeviren olayın arkasında hangi emelin, hangi kirli hesapların olduğunu görmemiz gerekiyor. Kendi çatışmalarını bizim üzerimizden yürütmek, bizi birbirimize kırdırmak isteyenlere karşı uyanık olmalıyız.

BU ÖRGÜTLER ÜMMETİ PARÇALIYOR
Ümmet olmak, Senegalli Ahmet ile, Haitili Muhammed'i, Filistinli Ayşe ile Arakanlı Aziz'i aynı milletin birer verdi olarak görmektir.

Dün El Kaide, bugün DAEŞ benzeri, tek sermayesi dini istismar etmek olan yapılar geleceğimizi tehdit etmektedir. Bunların İslam'la alakası yoktur. Biz böyle bir İslam öğrenmedik. Kur'anla ilişkisi lafzi ve harfi, Sünnetle ilişkisi zahiri olan bunlar ümmeti yok etmektedir. Dikkat ederseniz bu örgütlerin hedefinde sadece Müslümanlar vardır.

30 BİN MÜLTECİ İÇİN NOBEL'E ADAY GÖSTERİYORLAR
2 milyon insanı misafir ediyoruz. Birileri bakıyorsunuz 30 bin kişi alırız diyor, sonra bir de Nobel'e aday gösteriliyor. Ha bu biz Nobel'i istiyoruz manasına gelmiyor. Ama bunlar lafını yaptıkları anda Nobel'e aday gösteriliyor. Nobel'iniz sizin olsun. Biz ödül falan talep etmiyoruz, sadece Allah'ın rızasını almak için çabalıyoruz.

Dünya 5'ten büyüktür. Bunun için de bizi sevmiyorlar. 'Sen nasıl dünya 5'ten büyüktür' dersin. 2.Dünya savaşında karar alındı geldi geçti. Hala nasıl aynı uygulama devam ediyor. 5 ülkenin çıkarı milyonlarca insanın geleceğini rehin almaktadır.

kalan karakter 1000

misafir misafir

ellerinden öperim sy cumhurbaşkanımız dik dur egilme bu millet seninle

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır2
cevapla 16.10.2015 17:26
oralhan oralhan

Büyük insan gerçek lider sana sonsuz teşekkürler sn. cumhurbaşkanım

Aynı Görüşte misiniz?
evet25
hayır3
cevapla 16.10.2015 16:27

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.