Bugünkü
Takvim

'tan açıklaması

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Gülay, Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı 'a düzenlenen silahlı saldırının "kumar borcu" nedeniyle gerçekleştiğine ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

  • Güncel
  • 16.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 16.10.2015 20:07
ABONE OL
Başsavcılık o haberi yalanladı
Gülay, yazılı açıklamasında, soruşturma kapsamında 6 şüphelinin gözaltına alındığını, sorgulama sonrasında 1 kişinin tutuklandığı, 1 kişinin savcılık tarafından serbest kaldığı, 4 kişinin ise adli kontrol kararıyla serbest bırakıldığını ifade etti.

Gülay, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
''Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine soruşturma dosyasıyla ilgili olarak Büyükçekmece Sulh Ceza Hakimliğince kısıtlama karar verilmişti. Son zamanlarda bazı basın yayın organlarında olayın 'ın kumar borcu nedeniyle vuku bulduğuna, kamera kayıtlarının silindiğine, bazı hususların gizlendiğine dair haberler verilmiş ise de bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı gibi soruşturma dosyası kapsamında bu hususa ilişkin ya da böyle bir şüphe uyandıracak delil ve bulgunun mevcut olmadığı anlaşılmıştır.''

Sancak, 20 Ağustos'ta koruması ve şoförünün bulunduğu 34 MTS 68 plakalı aracıyla seyrederken Hadımköy Çamlıca Caddesi'nde, kendilerine çarpan otomobildeki kişilerin silahlı saldırısına uğramıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.