Bugünkü
Takvim

"'ye yardımı sürdüreceğiz"

Türkiye'nin daha önce ABD ve Rusya'yı uyarmasına rağmen ABD Dışişleri Bakanlığı, 'yi desteklemeye devam edeceklerini bildirdi.

  • Güncel
  • 15.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.10.2015 11:44
ABONE OL
PYD'ye yardımı sürdüreceğiz
, başkent Washington'da düzenlediği basın toplantısında, konu ile ilgili kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.

Kirby, YPG konusunda Türkiye ile görüşmeleri sürdürdüklerini ve Türkiye'nin bu konudaki endişelerini anladıklarını belirterek, "ABD ve 60'i aşkın koalisyon üyesi ülkeler için, IŞİD'e karşı mücadelenin önemli olduğunu unutmamak gerek. Bu konuda (Türkiye'nin) duyarlılığını da anlıyorum. Suriye'de, IŞİD'e karşı etkin bir biçimde mücadele eden bu grupları uygun bir biçimde desteklemeye devam edeceğiz" dedi.

"TÜRKİYE'NİN KAYGISINI ANLIYORUZ"
Kirby, geçtiğimiz günlerde havadan yapılan mühimmat ve silah dolu paketlerinin de, bildiği kadarı ile IŞİD ile mücadele eden Suriyeli Araplar için atıldığını, sorunun Savunma Bakanlığı'na yöneltilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye ile YPG konusunda çok yoğun görüşmeler yaptıklarını, bu görüşmelerin süregelmekte olduğunu anlatan Kırby, Türkiye'nin YPG'ye olan kaygısını anladıklarını ve buna da saygı duyduklarını belirtti.

DAVUTOĞLU: PKK GİBİ PYD'Yİ DE YOK EDERİZ
Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD'nin'ye yaptığı silah yardımının Irak'ta kullanıldığını ya da Türkiye'ye girdiğini tespit etmeleri durumunda, PKK gibi PYD'yi de yok edeceklerini söylemişti.

Davutoğlu, "PYD'ye verilen yardımın, PKK'ya gitmeyeceği konusunda kimse bize inandırıcı bir gerekçe gösteremez. PYD'ye verilen yardımın Irak'ta kullanıldığını, Türkiye'ye girdiğini tespit edersek, PKK'ya yaptığımız muameleyi PYD'ye yapar, bulunduğu yerde tahrip eder, yok ederiz. Kimse bizden anayış beklemesin. Bunu ABD'ye de Rusya'ya da ilettik" şeklinde konuşmuştu.

kalan karakter 1000

Kudüs Kudüs

Durmak yok en iyi cevap teknolojik yeni ürünler üretmeye devam etmek.Ülkemizin teknolojide hızla ilerlemesi düşmanlarımızı caydıran en büyük faktördür ve bu hiç ama hiçbir zaman unutulmamalıdır.Bu çok önemli çalışma alanında fabrikalarımız bir an bile durmadan yeni yeni teknolojiler ve teknolojik yeni ürünler üretsinler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.10.2015 19:45
enar enar

Biz de ABD'ye rağmen PYD'yi de , PKK'yı da vururuz. Ayrıca İncirlik'i de ABD uçaklarına kapatırız. Sözlü tepki zamanı geçti, artık somut tepkiler vermeliyiz.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.10.2015 19:18
KARTAL KARTAL

ülennn Amerika inşallah basınıza pkk pyd kadar basınıza kayalar yağsın aminnnnn....................

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.10.2015 18:05
Haydar Haydar

Bizde Çinle füze anlaşmasını bir an önce imzalamalıyız.Madem öyle işte böyle !

Aynı Görüşte misiniz?
evet17
hayır0
cevapla 15.10.2015 16:34
Hakan Hakan

cok gec kalinmis bir hamle olur.neyi bekliyoruz.domuzdan post coni den dost olmaz

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.10.2015 18:03
Osman Batur Osman Batur

Bu adamlar yıllarca ırkçı Güney Afrika'yı desteklediler. Bunların ne dostluğu olur ne de şu bu pakt bulunmamız bir şey ifade eder. Devlet herkesi düşman görerek savunmasını planlamalıdır. Dost çıkarsa şansına. Dost çıkma ihtimali düşük. Her platformda ve her yeni gelişimde gördük ki hep Türkiye siyaseti dışında kararlar aldılar ve uyguladılar. gerekiyorsa bizim de destek vereceğimiz grup olabilir. Bu işlerde silah ve güç kimde ise o haklıdır. Bak NATO'ya PKK'nın isim değiştirmiş halini destekliyor daha ne güveninden bahsediyoruz. Bir de stinger füzesi istiyorlar. Kime karşı kullanacaklar, bölgede kimin uçakları onlar için tehdit artık hesap kitap dönemi değil. İlgili kurumların daha farklı bomba türleri geliştirmesi lazım. Napalm türü bombalar üretilmesi lazım. Terör bu tip silahlar ile yok edilebilir. Bölgedeki Türkmen boyları ve ABD güdümündeki bölücü terör örgütleri ve DAEŞ'e karşı direnen diğer birlikler en üst seviyede desteklenmesi gerekir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 15.10.2015 15:23

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.