Bugünkü
Takvim

O meydanın adı değiştirildi

Büyükşehir Belediye Meclisi, terör saldırısının meydana geldiği Ankara Garı önündeki alana, "" adının verilmesini kararlaştırdı.

  • Güncel
  • 15.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.10.2015 20:11
ABONE OL
O meydanın adı değiştirildi
Büyükşehir Belediye Meclisi'nin bugün Meclis Başkan Vekili Ali İhsan Ölmez'in başkanlığında yapılan olağan toplantısında, başkanlık yazısı ele alındı.

Başkanlık yazısında, 10 Ekim'de meydana gelen ve 99 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlamanın olduğu alanın "" olması önerildi.

Önergeyi, AK Partili belediye meclis üyeleri desteklerken, CHP'li meclis üyeleri ise alana "Barış Meydanı" adı verilmesini istedi.

Daha sonra yapılan görüşmeler sonucunda, alana "Demokrasi Meydanı" isminin verilmesi oy çokluğu ile kararlaştırıldı.

Patlamanın olduğu, Ulus istikametinden gelen Cumhuriyet caddesi, Opera istikametinden gelen Talatpaşa Bulvarı ve Yenimahalle istikametinden gelen Hipodrom Caddesinin kesiştiği alanın, daha önce resmi bir ismi bulunmuyordu.

kalan karakter 1000

enar enar

Her olaydan sonra ve olayın sıcaklığı geçmeden verilen tepkisel kararların bugüne kadar hiçbir yararı olmadı. O mitingi düzenleyenler gerçekten "barış" ve "demokrasi" için mi bu işe girişmişlerdi acaba?

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.10.2015 22:36

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.