Bugünkü
Takvim

DHA'nın otobüs yalanı ortaya çıktı

Doğan Haber Ajansının abonelerine servis ettiği "Özel halk otobüsleri eylem hazırlığında" haberinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı...

  • Güncel
  • 15.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 15.10.2015 19:53
ABONE OL
DHA'nın otobüs yalanı ortaya çıktı
(TÖHOB), bazı internet sitelerinde yer alan özel halk otobüslerinin eylem yapacağına ilişkin haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

TÖHOB'dan yapılan yazılı açıklamada, özel halk otobüslerinin ücretsiz seyahat kartları nedeniyle eylem yapacağı haberlerinin doğru olmadığı belirtildi.

Bu haberlerin, özel halk otobüslerini temsil yetkisi olmayan kişiler tarafından yayıldığı öne sürülen açıklamada, "Söz konusu açıklamayı yapan kuruluş ve şahıslar özel halk otobüslerini temsil etmemektedir. Muhtemelen kendilerine ait birtakım hesaplar içinde olarak bu açıklamayı yapmışlardır. Benzer girişimlerin devamı halinde yasal haklarımızı kullanacağımızı bildirmek isteriz" denildi.

Açıklamada, Türkiye genelinde hizmet veren özel halk otobüslerinin TÖHOB, İstanbul'da ise Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası, ÖZULAŞ Toplu Taşım AŞ, ÖZTAŞ Ulaşım AŞ, Yeni İstanbul Halk Otobüsleri AŞ, Mavi Marmara AŞ ve Halk Ulaşım AŞ şirketleri tarafından temsil edildiği belirtildi.

Özel halk otobüs işletmecilerinin yaşanan sorunları yasal platformlarda, görüşmelerle çözmekte olduğu vurgulanan açıklamada, hiçbir eylem yapılmayacağı kaydedildi. 6637 Sayılı Kanun gereğince ücretsiz yolcu taşıması yapıldığı belirtilen açıklamada, "Bu nedenle özel halk otobüslerinin ücretsiz yolcuları taşımayacağı yönündeki bilgiler de gerçeği yansıtmamaktadır" ifadesi kullanıldı.


DHA'nın servis ettiği haber Hürriyet'te böyle yayınlanmıştı...

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.