Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 15.10.2015 00:00
  • Son Güncelleme: 15.10.2015 12:41

Bu kez hukuk profesörünü dolandırdılar

Telefon larının son kurbanı hukuk profesörü oldu. Erdener'e kendilerini başsavcı olarak tanıtan dolandırıcılar parasını alarak kayıplara karıştı.

Bu kez hukuk profesörünü dolandırdılar
Türkiye'nin önde gelen ceza hukuku uzmanlarından 'ı arayan bir kendisini Anadolu Adliyesi Başsavcısı Fehmi Tosun olarak tanıttı. Milliyet'in haberine göre, Yurtcan'a "Terör örgütü hesabınızı ele geçirmeye çalışıyor, paranızı orada tutmayın, bize aktarın, biz de Merkez Bankası'na yatıracağız" dedi.

4.5 MİLYONU DOLANDIRICILARA AKTARDI
Dolandırıcıya inanan Yurtcan, birkaç seferde toplam 4.5 milyon lirasını dolandırıcının verdiği hesaplara yatırdı. Yurtcan'ın damadı durumdan şüphelenince gerçek ortaya çıktı. Fakat Başsavcı Tosun ile konuştuğuna emin olan Yurtcan dolandırıldığına inanmak istemedi. Bunun üzerine Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü polisleri Başsavcı Fehmi Tosun ile iletişime geçti.

SAVCI DEVREYE GİRİNCE DOLANDIRILDIĞINA İKNA OLDU
Tosun'un devreye girmesiyle Yurtcan dolandırıldığına ikna oldu. Dün akşam polise ifade veren Yurtcan başından geçenleri polise anlattı. Polis dolandırıcıları tespit etmek için çalışma başlattı. Hukuk alanında birçok eseri olan Yurtcan'ın "Cumhuriyet Savcısının ve Ceza Yargıcının Başvuru Kitabı" adlı 557 sayfalık bir çalışması da var.

kalan karakter 1000

selami selami

Hocamı tebrik ederim.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 15.10.2015 18:20
yorumcu yorumcu

inanılır gibi değil arkadaş

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.10.2015 13:26

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.