Bugünkü
Takvim

DrBereday'ın gerçek kimliği ortaya çıktı!

ndan önce sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan "Bomba Ankara'da patlayacak!.." paylaşımında bulunulan hesapla ilgili terör örgütü PKK üyesi olduğu tespit edilen 2 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Mehmet S. P'nin 7 Haziran seçimlerinde HDP'den aday adayı olduğu tespit edildi.

  • Güncel
  • 14.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.10.2015 19:24
ABONE OL
DrBereday'ın gerçek kimliği ortaya çıktı!
öncesi olaya ilişkin bilgi veren @DrBereday isimli Twitter kullanıcısı ve hesapla ilintili bir diğer kişi yakalandı. Şahısların terör örgütü PKK mensubu oldukları ortaya çıktı.

Yakalanan şahıslarla ilgili dikkat çeken diğer bir detay ise gözaltına alınan Mehmet S. P'nin 7 Haziran seçimlerinde HDP'den aday adayı olması.

PKK'LI ÇIKTI
İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü güvenlik uzmanlarından alınan bilgilere göre @DrBereday isimli Twitter kullanıcısı ve hesapla ilintili bir diğer isim PKK'lı çıktı. Ankara'daki terör saldırısından 9 saat önce @DrBereday kullanıcı ismini kullanan bir hesaptan, "Bomba Ankara'da patlayacak!..", "IŞİD Ankara'da patlatmasın?!", "Ankara'da yapılacak eylemde IŞİD adı alında müdahale olabilir. Bunu engellemenin yolu Sol örgütlerin direct müdahalesidir. PKK yok bu işte." şeklinde mesajlar atılmıştı.

DİYARBAKIR DOĞUMLU
Hesabın yöneticisi ve hesapla ilintili olduğu belirlenen iki şahıstan Erhan Ö.'nün 1971 Diyarbakır doğumlu, 1990'lı yıllarda, bölücü terör örgütünün çok sayıda eylemine katıldığı, en az 2 defa gözaltına alındığı, uluslararası bağlantıları bulunan çeşitli STK'larda görev aldığı, söz konusu hesabı birinci derecede bir yakınının telefonu üzerinden kullandığı tespit edildi.

7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE HDP'DEN ADAY
Yakalanan şahıslarla ilgili dikkat çeken diğer bir detay ise gözaltına alınan Mehmet S. P'nin 7 Haziran seçimlerinde HDP'den aday adayı olması. HDP'den aday adaylığı için başvurduğu ortaya çıkan Mehmet S. P Diyarbakır'da PKK/KCK terör örgütü içinde aktif faaliyet yürüttüğü, terör örgütünün illegal internet sitelerinde müstear isimlerle yazılar yazdığı ve haber sitelerinde kaynak olarak çalıştığı, Şanlıurfa'da Mayıs 2013'te yapılan bir operasyonda göz altına alındığı, 2013 yılında yargılandığı davada, şahsın Kobani'de bomba eğitimi aldığının tanık ifadeleriyle kayıtlara geçtiği, 2013-2014 yılları arasında söz konusu davadan dolayı tutuklu kaldığı tespit edildi.


KAYNAK:YENİŞAFAK

kalan karakter 1000

sefika sefika

Demirtas millete hesap versin simdi bakalim, devleti suclamsini biliyor, Demirtas hep devleti sucluyor ama hep kendisi katil cikiyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 15.10.2015 01:05
Tolga Metij Tolga Metij

iyi sorguya çekilsin konuşturulsun bülbül gibi öter

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.10.2015 22:03
erol erol

bunlarda yalan bol şimdi çıkar derlerki bu adam bizden deyildi tc ajanıdır tc ye çalişiyordu zaten !

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 14.10.2015 21:52
ismail efe ismail efe

demirtaş bu işi devlet yaptı demekle haklı.pkk devleti yaptı demek istemişte sevinçten yanlış söylemiş.zira düşen puanlar ancak boyle bir patlamayla tavan yapabilirdi.demek sevinçten kan beynine fazla baskı yapmışkin şaşırmış.demirtaş ne diyorsa tersi doğrudur bunu böyle bilin kardeşim.kürtlüğüde insanlığıda siyasetçiliğde tartışılır böylelerinin.şeytanından bul aydın doğan şahidin olsun.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 14.10.2015 21:40
sadi sadi

vay köpek soyu vay it öğlu it hayvanlar alınmasın

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır0
cevapla 14.10.2015 18:29

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.