Bugünkü
Takvim

Bakandan yerli otoya ilişkin iddialara cevap

, , dün tanıtılan in kopya olduğu iddialarına ilişkin, “Kopya iddialarını kesinlikle reddediyoruz. Göreceğiniz nihai ürün çok daha tüketicinin beğenisini kazanacak estetik olarak da fonksiyon olarak da dayanıklılık ve konfor olarak da bugün prototipini ortaya koyduğumuz araçtan çok daha iyi olacak" dedi.

  • Güncel
  • 14.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 14.10.2015 13:11
ABONE OL
Bakandan yerli otoya ilişkin iddialara cevap
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Sheraton Otel'de düzenlenen 4. Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi'ne katılmasının ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı. Dün yerli otomobilin tanıtıldığı hatırlatılarak ardından Cadillac BLS benzerliğinin tartışma yarattığının sorulması üzerine Bakan Işık, "Kopya noktasında fikri mülkiyet haklarının geldiği noktada hiç kimsenin bir başka aracı kopya etmesi mümkün değil.

"KOPYA İDDİALARINI REDDEDİYORUZ"
Kopya iddialarını kesinlikle reddediyoruz. Güçlü bir işbirliği çalışmamız var. Önümüzdeki süreçte bunun detaylarını belki Sayın Başbakanımız bizzat ben sizlere açıklayacağız. Önemli bir işbirliği yapıyoruz. Ama işimiz bundan sonra. Bugüne kadar olan kısım işin başlangıç kısmıydı. Asıl TÜBİTAK olarak ve Türkiye'nin birikimini bundan sonra bu araç üzerine uygulayacağız. Biz yerli otomobili menzili uzatılmış elektrikli araç olarak belirlemiştik. Sadece bir yerli otomobilimiz olsun anlayışında değiliz.

Aynı zamanda otomotiv teknolojisinin gittiği noktada Türkiye'nin bu defa treni kaçırmaması üzerine kurulu bir anlayışımız var. Bir çalışmamız var ve burada menzili uzatılmış elektrikli araç üzerinde yoğunlaştık. Bununla ilgili de güçlü bir işbirliği çalışmamız var. Bundan sonraki süreçte de Türkiye'nin birikimini hem de işbirliği yaptığımız otomotiv alanındaki önemli bir grubun tecrübesini bu noktada değerlendireceğiz. Türk markasıyla dünyaya önemli bir aracı sunacağız bu noktada çalışmalarımız programladığımız gibi sürüyor ifadelerini kullandı.

kalan karakter 1000

okur-yazar okur-yazar

Rahmetli Özdemir Sabancı'yı, sadece ve sadece Toyota'yı Türkiye'ye soktuğu için bugün bir büyük partimizin ne işse bir çok milletvekilinin polise karşı kalkan olduğu taşeron örgüte vurdurup katledenler de Devrim otomobilinin çalışmasını sabote edip o süreci durduranlar da aynı mihrakın goygoycusu ihanet şebekeleri. Ulan koskoca sn.bakan açıklama yapıyor gurur verici bir olayı duyuruyor prototiplerini gösteriyorlar yok efendim bunlar çakmaymış da taklitmiş de falan filan otomobil bu neye benzeyecek, tabi ki diğer otomobiller gibi dört tekerli belli boyutlarda olacak. bilinen yakıtlarla çalışacak. samimi eleştiri ve görüş sahiplerini tenzih ederek söylüyorum ki sadece hainlik, hazımsızlık ve devlet millet düşmanlığı duygusuyla bu yolda aksi fikir beyan edip de milletin ve bu güzel işe emek vermişlerin hevesini kırmaya, bir şekilde bu üretimi baltalamaya kastederek davrananlar için Allah topunuzun belasını versin şerefsizler. kazdığınız kuyulara, kurduğunuz tuzaklara düşesiniz inşallah.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 15.10.2015 00:55
selahaddin selahaddin

Yahu arkadaşlar bu yapılan şey neye benzeyecekti. Adamlar otomobil yapıyor yahu.. tabi ki 4 tekerlekli bir arabaya benzeyecekti... peki bunlar ne istiyor.. yani neye benzemesini istiyorlar...hıyara mı benzeyecekti. yemeniz. için....

Aynı Görüşte misiniz?
evet6
hayır1
cevapla 14.10.2015 21:15
FAHRİ FAHRİ

elektrikli değilde borla çalışan araba yapılsaymış keşke, hem dışa bağımlılığımızda azalırdı, hem bor pazarını oluşturmuş olurduk.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 14.10.2015 19:02
Selahattin Selahattin

Bu cakma Turkler'den baska ne beklenir ki? hainlik, onlarin bas taci bir ozellikleridir!

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır6
cevapla 14.10.2015 18:51
Akbas Akbas

Bunlar hem böyle idi iyi güzeli sevmezler hem karsi cikarlar siz ouyuncagini yapin üretin yapabiliyormusunuz .
Milliyetcilik böyle olur yerli üretim bos bos konusma ile milliyetcilik olunmuyor

Aynı Görüşte misiniz?
evet12
hayır1
cevapla 14.10.2015 16:54

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.