Bugünkü
Takvim

Ankara yalanı için diledi

Ankara'daki saldıraya ilişkin verdiği '128 kişinin öldüğü' bilgisinin hatalı olduğunu açıklayarak diledi. Basın bürosundan yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı suçlu gösterildi.

  • Güncel
  • 13.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.10.2015 16:50
ABONE OL
HDP Ankara yalanı için özür diledi
Basın Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, Adli Tıp'taki numaralandırma sistemi ve cenazelerin beden bütünlüğünde karşı karşıya kalınan durumun tam kayıp sayısını açıklamayı zorlaştırdığı belirtilerek "11 Ekim Pazar günü Kriz Masamızın verilerine dayanarak paylaştığımız bilgi notunda, Barış Mitingi Katliamı'nda 128 yurttaşımızın yaşamını yitirdiği bilgisini vermiştik. Katliamın ardındansağlık kurumlarından ve başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere resmi mercilerden bilgi alınmasında yaşanan sıkıntılar ve engeller, farklı kurumlardan Kriz Masamıza ulaşan listelerin birleştirilmesinde karşılaşılan zorluklar, kendisinden haber alınamayanların varlığı, Adli Tıp'taki numaralandırma sistemi ve cenazelerin beden bütünlüğünde karşı karşıya kalınan durum, tam kayıp sayısını açıklamayı zorlaştırmış, verdiğimiz sayılarda hata olduğu anlaşılmıştır. Bu hata nedeniyle kamuoyundan ve halklarımızdan diliyoruz" ifadeleri kullanıldı.

Kamuoyunu yanıltan açıklama için HDP, Sağlık Bakanlığı ve hastane başhekimlerini suçladı. Kamuoyunu her an bilgilendiren Sağlık Bakanlığı'nı HDP kendilerine bilgi vermemekle suçladı.

DEMİRTAŞ 128 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ankara'da Türkiye tarihinin en kanlı terör saldırısının gerçekleştiği Sıhhiye Meydanı'nda yaptığı açıklamada saldırıda hayatını kaybedenlerin sayının 128 olduğunu iddia etmişti.

kalan karakter 1000

Osmanlili Pasalar Pasasi Tayyip Pasa Osmanlili Pasalar Pasasi Tayyip Pasa

Sen kimsinki saglik bakanligi sana bilgi verecek bu hain saldirin arkasinda zaten kendiniz varsiniz ama 1 kasimdan sonra kendine kacacak delik arayacaksin

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.10.2015 02:05
HALK 2 HALK 2

benim merak ettigim oy toplamak icin her seyi yapan namussuz hdp neden bu kadar buyuk bir baris yuruyusunde yoktu jQuery1110037325954297557473_1444772070285?

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 14.10.2015 00:34
KARTAL KARTAL

garanti dağlarda geberen pkk lılarıda söylemisdir çakal selo .................

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.10.2015 22:12
masal degil gercek masal degil gercek

KATILLER işledikleri cinayetden, barbarlik Vahşilik ve CANAVARLIKDAN sonra
olay yerine gelip ağıtlar yakar TIMSAH GÖZYASLARI Dökerler.
Böyle Zehirli mantarlar gibi cogalan ikiayaklı ZEHIR KUSAN Cingirakli SAZLI YILANLAR
insana saldırmağı IFTIRA atmayi YALANI MESLEK bellemiş olanlar (özür dilese ne olur)
Bariş Bariş diye insanlıga ne kazandırabilirler.

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.10.2015 21:35
marek marek

HDP BIR TERÖRIST PARTISIDIR VE AYNI ZAMANDA TAHRIKATCI EYLEMLERINI DEVAM ETIRMEKTEDIR BUNLARIN AMACI TÜRKIYEYI IC SAVASA SÜRÜKLEMEK
VE KENDILERINI ZENGIN EDIP AVRUPADA AMERIKADA WILALARDA KRAL HAYAT
YASAMAKTIR FAKIR HALK SÜRÜMÜS BUNLARIN UMURUNDA DEGIL HDP VE PKK
TERÖRISTLERDIR VE AYNI ZAMANDA TAHRIKACLIK YAPMAKTALAR HEM HALKI ÖLDÜRÜYORLAR VE HALK BIRIBIRINI ÖLDÜRSÜN DIYE ELLERINDEN GELENI YAPIYORLAR:

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 13.10.2015 21:30

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.