Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 13.10.2015 13:20
ABONE OL

Hakkari'de hava operasyonu!

, Hakkari Yüksekova'da yapılan hava operasyonunda 12 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.

TSK'dan hava harekatı!
Genelkurmay Başkanlığından, Hakkari'de devam eden operasyon kapsamında dün yapılan hava harekatıyla bölücü terör örgütüne ait 1 Doçka uçaksavar silah mevzi, 5 sığınak ve teröristlere ait mühimmat deposunun tahrip edilerek, 12 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda, hava harekatı ile bölücü terör örgütüne ait 1 Doçka uçaksavar silah mevzi, 5 sığınak ve teröristlere ait mühimmat deposu tahrip edildi. Operasyonda, 12 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi.

ŞEMDİNLİ'DE BAZ İSTASYONUNDA MADDİ HASAR
Şemdinli'de teröristlerce el yapımı patlayıcı patlatılarak yapılan saldırıda, bir GSM şirketine ait baz istasyonunda maddi hasar meydana geldi.

MARDİN'DE 1 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ
Mardin Dargeçit'teki operasyonda 1 terörist, silahı ve mühimmatıyla ölü ele geçirildi.

MUŞ'TA ÇOK SAYIDA MALZEME ELE GEÇİRİLDİ

Muş'ta devam eden operasyonda, teröristlerce önceden sivil bir araca tuzaklanan el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi. Patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme ele geçirildi.

OSMANİYE'DE PATLAYICI İMHA EDİLDİ
Osmaniye'de, sivil bir enerji şirketine ait 2 rüzgar türbini teröristlerce önceden tuzaklanan 2 el yapımı patlayıcı bulunarak imha edildi.

9 TERÖRİST TESLİM OLDU
Bölücü terör örgütünden kaçan, Hakkari Çukurca'da 1, Şırnak Silopi'de 8 olmak üzere toplam 9 terörist, silahsız ve teçhizatsız olarak güvenlik güçlerine teslim oldu.