Bugünkü
Takvim

İşte 'ı yalancı çıkaran o sözler

, bugün yaptığı açıklamada halkı sokağa dökmeye yönelik sözlerinin olmadığını ve ortaya çıkması durumunda istifa edeceğini söyledi.

  • Güncel
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 13.10.2015 00:39
ABONE OL
İşte Demirtaş'ı yalancı çıkaran o sözler
Eş Genel Başkanı Selahattin , bir basın açıklaması yaparak Kobani ve Suruç saldırılarının ardından 'halkı sokağa dökme' ilişkin olarak herhangi bir açıklamasının bulunmadığını ve hatta ima dahi etmediğini iddia etti. Demirtaş, ayrıca söz konusu açıklamalarının ortaya çıkması durumunda ise istifa edeceğini duyurdu.

Kobani ve Suruç'ta yaşananlara ilişin olarak Demirtaş'ın hem çeşitli röportajlarında hem de basın açıklamalarında halkı 'gece-gündüz' eyleme çağırdığı ve 'direnişçilere teşekkür ettiği' görüntüleri yer alıyor. Demirtaş, bugün yaptığı açıklamada herhangi bir imada bulunmadığını ve bulunduğu durumda istifasını sunacağını açıkladı.

Demirtaş'ın ve Yüksekdağ'ın parti meclisinin ardından yapılan yazılı açıklama, "Halklarımıza Acil Eylem Çağrısı" başlığı ile yayınlanmış ve "Kobani'de yaşanan katliam girişimine karşı 7'den 70'e bütün halklarımızı sokağa, alan tutmaya ve harekete geçmeye çağırıyoruz" ifadelerine yer verilmişti.

HDP'nin 6 Ekim'de, DAEŞ'in Kobani'ye (Ayn el Arap) yönelik saldırıların üzerine yaptığı çağrının ardından 35 ilde izinsiz gösteriler yapılmıştı.

Selahattin Demirtaş, gençleri Kobani'de savaşmaya çağıran şu çağrıyı yapmıştı: "Suruç'ta insanlar çadır açacak, sivil eylem ve etkinlikler yapacaklar ama bununla yetinilmemeli. Bütün gençlere IŞİD'e karşı cephede savunma çağrısı yapıyorum. Bugün Kobani'de insanlık onuru savunuluyor. Madem uluslararası güçler sessiz kalıyor, madem Türkiye bu kadar sesiz kalıyor; Türk'ü ile Kürt'ü ile Alevisi ile Sünnisi ile gençler gidip Kobani'de IŞİD barbarlığına karşı direnebilmelidir. Açıkça bu çağrıyı yapıyorum bu bir insanlık borcudur aynı zamanda" dedi.

Demirtaş ayrıca bir gazeteye vermiş olduğu röportajda da 'biriken bir öfkenin' nasıl yatışacağını şöyle anlatmıştı: "Doğrudan Kobani ile bağlantılıdır. Öfkeyi yatıştırabilecek olan biz değiliz. Bizim halk üzerinde ne böyle bir gücümüz vardır, ne de buna gerek vardır. Yani halk IŞİD'e karşı durmasın, sempati duysun diye uğraşacak değiliz; sempati duyulsun diye yeterince uğraşanlar var zaten. Halkın öfkesinin alanlarda, meydanlarda, gece gündüz evinde, sokakta, arabasında elindeki bütün imkanlarla bir protestoya dönüşmesinin çağrısını yaptık, o çağrının da halen arkasındayız."

kalan karakter 1000

halil halil

Canlı bombaları biliyoruz ama eylem yapmadan tutuklayamıyoruz.İşıd öfkeli sunni gençlerden oluşan bir topluluktur diyen bu ülkenin başbakanlığı koltuğunda oturuyor.İstifa etmesi gereken Demirtaş.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 13.10.2015 10:23
Deho Deho

Suratında ne meymenet ne de nur var bakarmısınız?

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 13.10.2015 10:21
vatan66 vatan66

ee öyle diycek tabi bunların haysiyeti onuru yokki bunlar hertürlü hakareti öpmüş başlarına koymuş yaratıklar

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır1
cevapla 13.10.2015 09:46
hakan ayaz hakan ayaz

şü şerefsizden bahsetmeyın artık midem bulandı bunların topunun anasını kimin kucakladıgı belli kimden ne bekliyosunuz

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır1
cevapla 13.10.2015 09:40
masal degil gercek masal degil gercek

Dünyadaki tüm savaşlar YALAN ve HILEDEN cikmişdir
savaş HILE SANATIDIR Aldatma sanatidir
Evlatlari Anaya babaya düşman yapabilmekdir (yani AHLAK çökmesi, 30 ay )
SIHIRLI KELIME Bariş Bariş deyip Ülkeye Millete saldirtmakdir
Bariş Adina Her yeri kan gölüne çevirmek icin saldiriyorlar.
Aptalkolik şapşiklerin eline Baklava diye bombayi koyabilmekdir.

Aynı Görüşte misiniz?
evet9
hayır1
cevapla 13.10.2015 07:06

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.