Bugünkü
Takvim

Cihan'dan '' yalanı

Paralel Yapı'nın ajansı (CHA), ini 'gözaltına' aldırdı.

  • Güncel
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2015 20:39
ABONE OL
Cihan'dan 'Reuters' yalanı
'ın Sur ilçesinde, 2 gün önce Ankara'da gerçekleşen terör saldırısını protesto etmek üzere bir grup toplandı. Surların yakınına gelen ve polis engeliyle karşılaşan grupla polis arasında kısa süreli bir arbede yaşandı. O sırada telefonuyla çekim yapan Faruk Yüce'den polis, kimliğini göstermesini istedi.

Söz konusu görüntüleri " i Yüce, gözaltına alındı" başlığıyla abonelerine servis eden paralel medyanın haber ajansı Cihan, algı operasyonu yapmaya kalkıştı.

Cihan'ın bu girişimi ise kısa sürede su yüzüne çıktı ve haberin yalan olduğunu Cihan'ın 'Reuters' muhabiri dediği şahıs açıkladı.

Faruk Yüce, haberde belirtilenin aksine Reuters muhabiri olmadığını ve 'serbest gazeteci' olarak çalıştığını söyledi. Yüce ayrıca karakola götürülmesinin ve alıkonmasının söz konusu olmadığını da açıkladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.