Bugünkü
Takvim

"Bunların neye ve kime hizmet ettiğini bilmiyoruz"

Yeni Asır Gazetesini tehdit eden ve terör örgütüne hedef gösteren DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'ya sert tepki gösterdi...

  • Güncel
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 12.10.2015 21:37
ABONE OL
Bunların neye ve kime hizmet ettiğini bilmiyoruz
, DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'nın gazetesini hedef gösterdiğini belirterek, "Bu gazeteyi ve çalışanlarını açıkça terör örgütüne hedef olarak gösteren Memiş Sarı'nın neye ve kime hizmet ettiğini bilmiyoruz. Ancak bundan sonraki süreçte gazetemize ve çalışanlarımıza yönelik olası bir saldırının zeminini kimin hazırladığını, hazırlayacağını çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

Bursalı yaptığı yazılı açıklamada, Ankara'daki terör saldırısını protesto etmek amacıyla DİSK, KESK, TMMOB ve Türk Tabipler Birliği öncülüğünde Gündoğdu Meydanı'nda toplanan gruba hitaben yaptığı konuşmada Yeni Asır, Sabah ve Yeni Şafak gazetelerini hedef gösterdiği iddia edilen DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı'ya tepki gösterdi.

"PKK'YI KINAMAYANLAR GAZETEMİZİN MANŞETİNDEN RAHATSIZ OLDU"
Gazetesinin dün "Birlik Olma Günü" manşetiyle çıktığını hatırlatan Bursalı, Sarı'nın Yeni Asır, Sabah ve Yeni Şafak gazetelerini "açıkça" hedef gösterdiğini vurgulayarak, şöyle devam etti:

Sözde terörü lanetlemek için düzenlenen eylemde bir kez olsun PKK'yı ve diğer terör örgütlerini kınamayan Sarı, herhalde gazetemizin bu manşetinden rahatsız olmuş olmalı. Yeni Asır, tüm yayın hayatı boyunca özgürlüklerin ve demokrasinin yanında saf tutmuş, devleti ve milletinin birliğini her şeyin önüne koymuş, Türk basınında ilklere öncülük etmiş köklü bir yayın organıdır.

"MEMİŞ SARI'NIN KİME HİZMET ETTİĞİNİ BİLİYORUZ"
Bu gazeteyi ve çalışanlarını açıkça terör örgütüne hedef olarak gösteren Memiş Sarı'nın neye ve kime hizmet ettiğini bilmiyoruz. Ancak bundan sonraki süreçte gazetemize ve çalışanlarımıza yönelik olası bir saldırının zeminini kimin hazırladığını, hazırlayacağını çok iyi biliyoruz.

"BİZİ YOLUMUZDAN SAPTIRAMAYACAKLAR"
Yeni Asır'ın tehdit ve hedef göstermeler karşısında yolundan sapmayacağını kaydeden Bursalı, Sarı'ya karşı hukuki haklarını kullanacaklarını belirterek açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Memiş Sarı'ya tavsiyem bir sendikacı olarak işçilerin haklarını savunması, yani asli görevini yerine getirmesidir. Siyaset yapmak istiyorsa izleyeceği yol açıktır. Yeni Asır, Sabah ve Yeni Şafak gazetelerine yapılan bu çirkin ve tehlikeli saldırıya başta İzmir Gazeteciler Cemiyeti olmak üzere yerel yöneticiler, sivil toplum kuruluşları ve milletvekilleri ve medya mensuplarından gelecek tepkileri de merakla bekliyoruz"kalan karakter 1000

n g das turk n g das turk

bu dasskı dıskı mımarı tabıbı hepsı vatan haını

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.10.2015 22:18
n g das turk n g das turk

dıskı daskı mımarı tabıb odası yıllardır yaktınız yıktınız bu terorustlerı destekledınız ya sevın yada defolun gıdın sız yıktınız bız yaptık ınadına akp

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 13.10.2015 22:17
kemal koc kemal koc

sen rahat ol allahsızlardan korkma onlar tavuk bile kesemez allah allah diye bağıran dinci geçinen hırsız ve ulemasından kork sizi keserse biçerse havaya uçurursa bu köpek soyları bu işi yapar biz hukuk ada adaletede allahın adaletinede güveniriz .

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 13.10.2015 12:20
rigel16 rigel16

Bizde Diski-Keski-Tabipler odasını-Mimarlar odasını deşifre ederiz halkın gözünde HDP nin ve PKK nin DHKPC nin arka bahçesi olduklarını deşifre ederiz bukadar basit.

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 13.10.2015 10:14
dede dede

lanet olasıca sendika ağalarııııııııııı

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 13.10.2015 03:02

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.