Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 12.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 12.10.2015 10:37
ABONE OL

Bakan Müezzinoğlu'ndan 'a cevap

Sağlık Bakanı Müzezzinoğlu, HDP Eş Genel Başkanı 'ın Ankara'daki saldırıda ölenlerin sayısına ilişkin iddiasına cevap verdi. Müezzinoğlu, "Şunu istiyorlar ne kadar çok olursa o kadar rahatlayacaklar." dedi.

Bakan Müezzinoğlu'ndan Demirtaş'a cevap
HDP Eş Genel Başkanı 'ın Ankara'daki saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısının 128 olduğu iddiasına ilişkin konuşan , "Şunu istiyorlar ne kadar çok olursa o kadar rahatlayacaklar çünkü Ak Parti o kadar yıpranmış olacak. Biz olabildiğince ne yaparız da bir canımızı daha yaşatırız diye düşünürken algıyı gerilimi arttıralım. Bu rakam gerçek değil" dedi.

Müezzinoğlu'nun Habertürk'e yaptığı açıklama kısaca şöyle:

-(Bakan istifalarının istenmesiyle ilgili olarak)Biz şu anda suçlu arayan değil, çözüm üreten noktada olmalıyız. Çözüm üreten noktada olma durumunda olanlar mecburiyetten kurulan bir anayasal seçim hükümetinin bakanlarıyla ilgili istifa bana göre hadiseyi başka bir noktaya taşımaktır. Açıkçası işin özü o değil.

-(HDP Eş Başkanı Demirtaş'ın sözlerine ilişkin) Bir genel başkanın böyle bir hadisede "katil devlet" cümlesiyle kendisi gibi milli iradeyle gelen sayın Başbakan'a diyor ki kelepçe takılacak sana, bu ülke zaten bu cümlelerin bedelini ödedi, 60 darbesi bu tarzın bir bedelidir. Bu cümleler bir demokrasi cümlesi olamaz.

-Dün Demirtaş diyor ki "128 ölü var gizliyorlar". Şunu istiyorlar ne kadar çok olursa o kadar rahatlayacaklar çünkü AK Parti o kadar yıpranmış olacak. Biz olabildiğince ne yaparız da bir canımızı daha yaşatırız diye düşünürken algıyı gerilimi arttıralım. Bu rakam gerçek değil.