Bugünkü
Takvim

Davutoğlu: "Demirtaş'ın maskesi düştü"

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'da meydana gelen hakkında yaptığı basın açıklamasında, HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a sert tepki göstererek "Tek tek görüşmelerde Demirtaş'a farklı bir tutum takınmayı düşünmüyordum ama bugün yaptığı açıklama sonrası herkesin yüzündeki maskenin nasıl düştüğünü gördünüz" dedi.

  • Güncel
  • 10.10.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme: 11.10.2015 01:23
ABONE OL
Davutoğlu: Demirtaş'ın maskesi düştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, 'da bugün meydana gelen patlama hakkında açıklamalarda bulundu. 3 gün ulusal yas ilan edildiğini açıklayan Davutoğlu, Demirtaş'ın açıklamalarında sert tepki göstererek "Demirtaş'ın vicdanı ve izanı kelepçelenmiştir. Demirtaş'ın meselesi bu yangını ülke yangınına çevirmek" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları:
Çok derin bir üzüntü içerisindeyiz. Bu saldırı herhangi bir şekilde tek bir gruba veya herhangi bir siyasi topluluğa karşı değildir. Bu saldırı ülkemizin bütününe yapılmış bir saldırıdır. Ülkemize yapılan bir saldırıdır. Türkiye ateş çemberi içinde örnek bir ülkedir. Doğrudan bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Halkımızın her kesimine yapılmış bir saldırıdır. Bu saldırının acısını hissetmeyen hiçbir vatandaşımız olduğu kanaatinde değilim.

Demokrasiye de yapılmış bir saldırıdır. Seçime giderken hedef edinmiştir. Bugün aldığımız kararla Cumhurbaşkanımızla da görüştük, terör saldırılarında hayatını kaybeden bütün vatandaşlarımız, şehitlerimiz için 3 gün ulusal yas kararı aldık

86 kişi hayatını kaybetti. Saldırı istikrar ve demokrasimize yapılmıştır. Bu saldırı kimin tarafından yapılmışsa hepsi ortaya çıkarılacaktır. Bugünlerde her türlü provokasyonlara karşı birliğimizi ve beraberliğimizi korumanın vaktidir.

İKİ CANLI BOMBA İHTİMALİ

İki canlı bomba olduğuna dair kuvvetli emareler var. Siyasi liderlere de çağrı yapmak istiyorum. Terörü yapanına ya da mağduruna göre değerlendirmeyelim. Terörü yapan kim olursa olsun suçludur. Suruç saldırısından bu yana her türlü tehdidi beraber yaşadık.Teröre karşı ortak bir tavırda buluşalım. Bu çerçevede liderlerle tekrar görüşmeyi planlıyorum.

Medyamızın terör saldırıları konusunda duyarlı olacağına inanıyorum. Halkımızı korumak hepimizin ortak sorumluluğu. Bu terör propagandalarına karşı toplumsal duyarlılığı sağlayalım. Bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Ailelerimize baş sağlığı dileklerimi iletiyorum.

KILIÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARINA YANIT
Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarını bugün için doğru bir çağrı olarak değerlendiriyorum. Bu hükümet AK Parti hükümeti değil. Millet hiç birimize tam sorumluluk vermedi. Hükümet kurma imkanı olmayınca zorunlu hükümet kuruldu ülke hükümetsiz kalmasın diye… Daha biz bakanlık teklifinde bulunmadan CHP ve MHP katılmayacağını belirtti. Siyasi polemik yapmak istemem böyle bir günde. Kılıçdaroğlu ve Bahçeli katılsaydı bu yükü omuz omuza kaldırırdık. İkisi ile de görüşmeyi düşünüyorum. Keşke bugün hep beraber olabilseydik böyle zorlu günlerde bu süreçte AK Parti, MHP ve CHP ve anayasal zorunluluktan HDP ile bir arada olabilseydik. Bu çağrıyı olumlu görüyorum, kendisiyle görüşmeye hazırım.

DEMİRTAŞ'IN MASKESİ DÜŞTÜ
Tek tek görüşmelerde Demirtaş'a farklı bir tutum takınmayı düşünmüyordum ama bugün yaptığı açıklama sonrası herkesin yüzündeki maskenin nasıl düştüğünü gördünüz. Bu nasıl bir anlayıştır, 'devlet yaptı' diyor. 3 aydır şehit edilen onca askerimiz varken, siviller varken onları görmezden gelip bugün bu saldırıyı yapanlar konusunda hükme varıp bir de devleti suçlu göstermek bir genel başkana yakışmaz. Yaptığı açık tahriktir, yine aynı oyunun içinde. PKK onların hayatını karartan bir yapıdır. Halkı sokağa dökmeye çalışıyor. Halkımızı yüreğimin derinliklerinden sesleniyorum lütfen tahriklere kapılmayın. Her türlü güvenlik tedbirini alacağız ama en büyük güvencemiz halkımızın sağduyusudur.

Demirtaş'ın vicdanı ve izanı kelepçelenmiştir. Demirtaş'ın açıklamalarında vahim unsurlar var. Demirtaş'ın meselesi bu yangını ülke yangınına çevirmek.

ŞÜPHELİLER PKK,DAEŞ VE DHKP-C

Bu haince cinayeti işleyen kimse gereği yapılacak. Diyarbakır'da da Suruç'ta da suçlular yakalandı, Demirtaş yakalanmadı diyor yakalandı hukuka teslim edildiler. Hiçbir terör olayının üstü örtülmemiştir. Biz DEAŞ mevzilerini 23 Temmuz'da hedef aldık. Cezalandırıcı bir dil kullandık. 32 vatandaşımızın cinayetinin arkasında DEAŞ vardı cezalandırdık. Cezalandırmaya da devam edeceğiz. Dikkatleri farklı yere çekmek kimsenin işine yaramaz. Böyle bir saldırıyı yapma kapasitesine ait yapılar belli…. PKK, DEAŞ, DHKP-C… Soruşturma kapsamlı bir şekilde yürütülüyor.

İstanbul ve Ankara'da birçok canlı bomba yakalandı. Terörle mücadele çok kapsamlı bir mücadeledir. Kamu oyu ile paylaşılmaz çünkü takibi gereken bir olaydır.

kalan karakter 1000

adil adil

Demirtaş her zaman PKK terörünün yanında ve teşvikçisi olmuştur

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 11.10.2015 13:20
erdem erdem

maalesef hurriyet.com ve dünyayı sadece bu gözlükten görenler için değişen bir şey yok....

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır0
cevapla 11.10.2015 12:26
banu banu

demirtasin maskesi 6-7 ekimde düstü zaten ama bunlarin pesinden gidenler bunu kabullenemiyor göremiyor veya görmek istemiyor, yazik gercekten yazik

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 11.10.2015 06:56
Urfalı Urfalı

Ulan hdp yıllarca sana oy verdim verdigim oylar hepsi haram olsun eger ki bir oy dahi sana verirsem ALLAH benim canımı alsın rabbim bu acıların aynısını hdp milletvekilleri ve yandaşlarına en kısa zamanda yaşatsın inşallah...

Aynı Görüşte misiniz?
evet19
hayır1
cevapla 11.10.2015 00:00
memo memo

adim gibi eminimki bu saldirinin arkasinda pkk var bunlar cikar icin kendi insanlarini bile gozunu kirpmadan oldurur saldiriyi ustlenmemeleri gayet dogal

Aynı Görüşte misiniz?
evet18
hayır2
cevapla 10.10.2015 22:19

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.