Bugünkü
Takvim

Yeni şehir

İncirlik mutabakatı sonrası medyası "Ortadoğu'nun yeni haritasını Obama ve Erdoğan çizecek" diye yazdı. İngiliz basını bu iddiayı somutlaştırdı: Fırat'ın batısından Akdeniz'e kadar uzanan topraklar, 'nin yeni vilayeti olacak...

Yeni şehir
Türkiye ile İncirlik konusunda mutabakata varırken, anlaşmanın gizliliğini koruması bölgede gerçekleşmesi muhtemel birçok senaryoyu da beraberinde getirdi. ABD medyası, İncirlik mutabakatı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı Barack Obama'yı ziyaretiyle ilgili Ortadoğu'nun yeniden şekilleneceğini yazdı.

HALEP-AFŞİN -CERABLUS-İDLİB
ABD medyasının ortak görüşü "PKK ve DAEŞ'e büyük operasyonlar yapılacak. Esad'ın gitmesi için Washington artık daha aktif rol alacak. Bölgenin geleceği ve yeni haritalar Erdoğan-Obama görüşmesinde planlanacak" yorumunu yaptı. Bu gelişmenin ardından ABD, YPG içinde savaşan ajanlarını bölgeden çekerken, YPG'nin de bölgedeki etkinliğinin sona ereceğinin sinyalleri verildi. 'Halep koridoru' olarak adlandırılan, Fırat'ın batısındaki güvenlikli bölge içindeki DAEŞ unsurlarının ise neredeyse tamamen temizlendiği bildirildi. Tüm bu gelişmeler İngiltere'yi çileden çıkarırken İngiliz medyası, anlaşmanın sonunda Fırat'ın batısında kalan bölgenin tamamen Türkiye'ye verileceğini iddia etti. İngiliz medyası konuyla ilgili olarak şu ifadelere yer verdi: "Geçen haftaki İncirlik anlaşmasının ardından yeni adımlar atıldı. 'nin DAEŞ ve PKK'ya büyük operasyonları, bölgede yeni bir havaya yol açtı. Bu işler nihayete erdiğinde Türkiye-Suriye sınırının Fırat Nehri'nin batısında kalan kesimi Türkiye'nin olacak." İngiliz medyasının artık bir Türk vilayeti olacağını iddia ettiği alan ise Cerablus ve Afrin'in güneyinde Halep ile Idlib'i kapsıyor, Hatay'ın güneyinden Lazkiye'ye kadar iniyor. Bu arada ABD medyası dün de, İncirlik mutabakatı ile ilgili olarak bahsi geçen güvenlikli bölge içinde hiçbir Kürt unsuru bulunmayacağını yazdı.


kalan karakter 1000

saçmalık saçmalık

Başka ülkelerin topraklarına göz dikmek çok saçma ve anlamsız biz kendi topraklarımızı dahi kontrol edemezken halepi onu bunu topraklarımıza katmamızın ne anlamı var? kontrol edemediğin yer senin değildir!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır7
cevapla 06.08.2015 02:53
ede46 ede46

ulke ısterım rusya gıbı gırdımı cıkmıcak .

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 06.08.2015 02:33
jolly jolly

halep zaten bizimdi geriye almis oluyoruz, biride cikmis orda Petrol yokmusda filanda fismanda hasetinizden öleceksiniz yakinda, Avrupadada petrol yok ama yinede zengin oluyorlar demekki petrol hersey degilmis yönetmesini bileceksin sizin gibi akildan yoksun olanlar bunlari göremez..

Aynı Görüşte misiniz?
evet16
hayır2
cevapla 05.08.2015 18:41
erendb erendb

eğer birine borcunuz varsa,ve ödeyemeyecek kadar büyükse bu borçtan kurtulmanın tek bir yolu vardır, o da borcu ödeyeceğiniz kişiyi ortadan ya kaldırmak, yada ona savaş açmak. amerika da bunu planlıyor. bütün borçlar yahudi finans kuruluşlarınadır. hedef israilin karşısına türkiyeyi dikebilmektir. taktikse hitlerden gelir. kavgam kitabında yazar. birine savaş açabilmenin en gerekli şartı, onunla sınırdaş olmaktır. rusyaya savaş açmayı en başından planladık, o yüzden polonyayı beraber işgal edip sınırdaş olduk. der!!

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır0
cevapla 05.08.2015 17:45
tarafsizkul tarafsizkul

bir misafir demiş ki türkiyeye çöl kalıyor.onu da beğenmemiş.sen merak etme her işinde hikmetli olan ALLAH , o çöle de öyle bir hayat verir ki sanırsın dünyanın merkezi ve gözdesi orası olmuş.ABD ile ingiltereyi daha doğrusu bozguncu avrupayı ayırdıktan sonra, türkiye daha net hareket edecektir.ABD dikkat edin tarihin hiç bir devrinde türkiyeyi kurda kuşa teslim etmedi.

Aynı Görüşte misiniz?
evet15
hayır5
cevapla 05.08.2015 17:03

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.