Takvim

Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 17.03.2015 00:00
  •  - 
  • Son Güncelleme:
  •  
  • 17.03.2015 12:16
ABONE OL

Özgecan ölüme böyle yürüdü

Türkiye'yi ayağı kaldıran üniversite öğrencisi cinayetinde yeni görüntüler ortaya çıktı. Özgecan'ın katledilmeden hemen önce alışveriş merkezinde çıktığı ve o minibüse bindiği görülüyor.

Özgecan ölüme böyle yürüdü
Türkiye'nin konuştuğu cinayette Özgecan'ın son saatlerine dair yeni görüntüler ortaya çıktı. İlk görüntü Özgecan ve arkadaşının olaydan önce bulunduğu alışveriş merkezi'ne ait. Özgecan öldürülmeden sadece bir kaç saat önce... Arkadaşıyla beraber alışveriş yapıyorlar, vakit geçiriyorlar. Ardından çıkışa yöneliyorlar sonra vazgeçip ufak bir kararsızlıktan sonra tekrar içeri giriyorlar. Bir kaç dakika sonra da saat 20:30 sularında oradan ayrılıyorlar. Minibüse binmesi de yansıyor kameralara Özgecan'ı Alışveriş merkezinin önünden biniyor.BENZİN ALMA ANI SANİYE SANİYE KAYDEDİLİYOR
Ardından katil zanlısı Suphi Altındöken'in yardım istediği arkadaşı yine katil zanlısı Fatih Gökçe'nin akaryakıt istasyonundan bidon ile benzin alması... O anı da saniye saniye kaydediyor istasyonun kamerası Kameranın saati yarım saat geride. Yerel saate göre 22:40'da beyaz araç yanaşıyor pompaya. Fatih Gökçe arabadan iniyor, bidonu uzatıyor. O sırada akaryakıt istasyonunda bir de sigara yakıyor. Parayı uzatıp benzini alıp oradan uzaklaşıyor.

'ın cansız bedeninin bulunduğu alanda hiçbir kamera yok. Ancak bu anlardan bir süre sonra o minibüs tarsus sokaklarını adeta turluyor. Oradan oraya gidiyor, aynı yollardan geçiyor. Hatta karakolun önündeki yolu bile kullanıyor. Saat 23:44 itibariyle de görüntülerden çıkıyor Olay günü kameralara böyle yansıyor. Şimdi iddianame hazırlanma sürecinde Üç katil zanlısı da canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme suçundan cezaevinde.