Bugünkü
Takvim
  • Güncel
  • 13.03.2015 21:35
  • Son Güncelleme: 14.03.2015 02:19

Erdoğan'dan tebrik telefonu!

, Yunanistan'ın yeni Cumhurbaşkanı 'u telefonla arayarak tebrik etti. Yemin töreninden sonra Pavlopulos'u arayan ilk lider Erdoğan oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan tebrik telefonu!
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre Erdoğan, yemin merasimini tamamlamasıyla birlikte görevine resmen başlamış olan Pavlopulos'la yaptığı görüşmede kendisini kutlayarak başarı dileklerini iletti. Pavlopulos'un görüşme sırasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a kendisini tebrik eden ilk lider olması hasebiyle de ayrıca teşekkür ettiği öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Pavlopulos ile yaptığı görüşmede, Türkiye-Yunanistan arasındaki her türlü konuyu karşılıklı diyalogla ele almanın önemine dikkati çekerek, diyalog kanallarının daima açık olması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan'ın Türkiye-Yunanistan arasındaki ikili ilişkileri her alanda olumlu gündem temelinde ilerletilmesine öteden özel önem atfettiğine değinerek, iki ülke arasında Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi mekanizmasının da kendisinin Başbakanlığı döneminde ihdas edilmiş olduğunu hatırlattığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Yunanlı mevkidaşı Pavlopulos'u Türkiye'ye de davet ettiği, Yunanistan Cumhurbaşkanının da davete icabetten memnuniyet duyacağını kaydettiği öğrenildi.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan TAKVİM veya takvim.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.